Menu
CHIP Speedtest

Konečně widgety na iPhone: proto je aplikace Widgetsmith tak populární

25.09.2020 17:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Konečně widgety na iPhone: proto je aplikace Widgetsmith tak populární

Tak se dočkali i uživatelé iPhonů: iOS 14 uživatelům umožňuje doplnit na domovské obrazovky iPhone widgety a individuálně si je přizpůsobit. V souvislosti s touto inovací útočí aplikace Widgetsmith na celosvětové žebříčky nejstahovanějších titulů.

Nová verze iOS má několik zajímavých funkcí, na které se uživatelé iPhonů mohou těšit. Některé z nich jsou docela skryté, jiné lze vylepšit dalšími aplikacemi. To platí například pro widgety, které lze v akualizaci iOS konečně umístit na úvodní obrazovku a dát tak uživatelům možnost větší svobody pro její přizpůsobení.

Widgety společnosti Apple jsou v tuto chvíli jednodušší, nelze se tedy divit, že nový "skokan" stahovacích žebříčků aplikací se jmenuje Widgetsmith. Bezplatná aplikace pro iOS umožňuje provádět podrobnější nastavení, které promění domovskou obrazovku smartphonu na interaktivní ovládací centrum. Pak už nemusíte otevírat jednotlivé aplikace a pro rychlých přehled o všech informacích a nastaveních, která vás zajímají, stačí rychlý pohled na displej iPhone.

Stáhněte si: Widgetsmith

widgetsmith-logo

Widgetsmith Custom Widgets iPhone/iPad 1.0.5

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace pro iOS, kterou lze použít k přizpůsobení domovské obrazovky iPhone bohatými možnostmi.

Stáhněte si

 

Výhody
mnoho možností individualizace
Nevýhody
free verze je omezená

Widgetsmith: přizpůsobení domovské obrazovky

widgetsmith1

Pomocí aplikace si na obrazovku iPhonu můžete umístit informační bloky dle vlastního výběru a přizpůsobit si ji podle přání.

V aplikaci lze vytvářet widgety různých velikostí z různých kategorií, například hodiny, kalendáře, krokoměry, připomínkovač nebo fotografie. Widgetsmith nabízí nejen možnost úpravy velikosti ovládacích prvků, uživatelé si podle potřeby mohou nastavit i další detaily jako velikost písma a grafiku.

Kdo by si chtěl umístit jako obrázek na pozadí fotografii, může k tomu použít widget "Blank", který vytvoří volné místo. Do něj je poté možné fotku vložit. Praktické jsou také dynamické widgety, které se na domovské obrazovce zobrazují pouze ve zvoleném čase. To se dá využít například pro aplikaci zobrazující fáze měsíce, která se ukáže pouze ve večerních a nočních hodinách.

Pokud jste s návrhy widgetů v aplikaci hotovi, přepněte na domovskou obrazovku, kam si v režimu úpravy přes symbol plus můžete widgety přidat. Při tom se rozhodnete, zda chcete umístit malý, střední nebo velký widget. Jednotlivé bloky lze poté obvyklým způsobem přesouvat.

Praktické rozšíření domovské obrazovky

Widgety na domovské obrazovce: to co si mohli uživatelé Androidu dopřávat už delší dobu je konečně dostupné i příznivcům iPhonu. Díky aplikaci Widgetsmith si můžete úvodní obrazovku proměnit na interaktivní ovládací centrum. Proto není překvapením, že aplikace obsadila horní příčky žebříčků stahování.

Pokud jde o funkce aplikace, stále ale je co zlepšovat. Některá omezení jsou dána samotným systémem Apple, jiné funkce, například widget s informacemi o počasí, jsou k dispozici pouze ve zpoplatněné prémiové verzi.

Obrázek v záhlaví: 9to5mac.com

mohlo by vás také zajímat: iPhone 12 Pro – další informační únik prozrazuje vzhled očekávané novinky od Apple


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.