Menu

Konference Internet a Technologie 15 proběhne již 28. května

08.05.2015 16:51 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Konference Internet a Technologie 15 proběhne již 28. května

Konference Internet a Technologie 15 proběhne již 28. května | foto: CHIP

Novinky v registru domén a mojeID, ČTÚ – co nás čeká a co nás nemine na českém telekomunikačním trhu v roce 2015 nebo SSL na hostingu po HeartBleed, POODLE, Snowdenovi a dalších kalamitách – to je jen krátký výčet přednášek, které nabídne další ročník tradiční konference Internet a Technologie.

Ta se letos uskuteční ve čtvrtek 28. května v Ballingově sále Národní technické knihovny v pražských Dejvicích. Konferenci organizuje sdružení CZ.NIC, správce české národní domény. Partnerem akce je český propojovací uzel NIX.CZ. Program konference včetně registračního formuláře a dalších informací je od dnešního dne k dispozici na adrese www.nic.cz/it15.

nickonf-nahled

V dopoledním programu se jako první představí zahraniční host Patrik Wallström ze švédského národního registru, který se věnuje projektu Zonemaster. Jako další dostanou slovo předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Jaromír Novák nebo Bedřich Košata, vedoucí týmu projektu Turris. Po tomto bloku přijde na řadu přednáška nejen o projektu FENIX v podání ředitele sdružení NIX.CZ Martina Semráda. Následovat bude zajímavá panelová diskuse se zástupci společností CESNET, Merit a Seznam.cz.

První odpolední blok bude patřit bezpečnostním tématům. Na řadu přijdou prezentace věnované forenzní analýze, systému na zpracování informací o útocích z veřejných zdrojů a následně přehled nejzajímavějších bezpečnostních incidentů, s nimiž se v poslední době setkali pracovníci Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ, který provozuje sdružení CZ.NIC. Na závěr této části věnované bezpečnosti vystoupí Tomáš Hála z ACTIVE 24. V druhém odpoledním bloku představí Vanda Cabanová projekt Czechitas, poté bude následovat prezentace o nedávno otevřeném datacentru společnosti Seznam.cz. Konferenci uzavřou Jaromír Talíř z CZ.NIC s přehledem novinek v registru domén a mojeID a Jiří Průša, který představí evropské projekty jednotného digitálního trhu.

Program v hlavním sále doplní dvě doprovodné aktivity. Jimi jsou již tradiční workshop věnovaný softwaru BIRD. Druhou aktivitou je prezentace našeho vzdělávacího centra v podobě pásma přednášek vycházejících z kurzů, jež Akademie CZ.NIC běžně nabízí; svůj prostor zde dostanou IPv6, DNS a DNSSEC a dále BGP a služba mojeID. Každému tématu bude věnováno přibližně 20 minut, během nichž lektoři akademie představí zajímavosti spojené se svými kurzy.

Bližší informace k programu lze zjistit na internetových stránkách www.nic.cz/it15. Zájemci o účast se mohou registrovat od dnešního dne prostřednictvím formuláře na konferenčním webu. Počet míst v sále je omezen, proto organizátoři doporučují, aby se zájemci registrovali včas. Vstupné na akci je 200 korun.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení