Menu

Konfigurovatelné uživatelské rozhraní v Internet Explorer 9 RC

13.01.2011 12:33 | Redakce Chip + Přidat komentář
Konfigurovatelné uživatelské rozhraní v Internet Explorer 9 RC

Konfigurovatelné uživatelské rozhraní v Internet Explorer 9 RC | foto: CHIP

Microsoft se připravuje na svoji poslední „testovací verzi“ prohlížeče Internet Explorer 9 před finální premiérou. Podařilo se nám najít jednu, poměrně významnou změnu.

Microsoft v těchto dnech pomalu dokončuje vývoj Internet Exploreru s označením „9“. Před samotným vypuštěním „ostré verze“ připravuje ještě jednu verzi pro veřejné beta testování. Kromě odstranění nalezených chyb v průběhu beta testování bude aplikace obsahovat jednu novou vlastnost: možnost převést záložku pod adresní řádek.

Záložky nejsou jedinou změnou. Také byl vylepšen samotný vzhled prohlížeče a funkčnost některých tlačítek, vzhled záložek je nyní mnohem komfortnější. Nové rozhraní prohlížeče zůstává i nadále testerům trnem v oku, jelikož není pro všechny testery úplně podle jejich představ. Změnil se i správce stahování (nyní můžete vidět rychlost stahování souborů bez nutnosti někam klikat). Přidány budou také nové nástroje k ochraně uživatelů před sledováním jejich aktivit na internetu. Prohlížeč sám má být ještě rychlejší. Má se čeho obávat hlavní konkurent Firefox? Podařilo se Microsoftu konečně udělat kvalitní prohlížeč? Jakmile se objeví poslední verze RC, podrobíme Internet Explorer důkladné zkoušce!

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení