Menu

Konkurence pro Samsung a Huawei: Xiaomi představil svůj první skládací smartphone

01.04.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Konkurence pro Samsung a Huawei: Xiaomi představil svůj první skládací smartphone

Konkurence pro Samsung a Huawei: Xiaomi představil svůj první skládací smartphone | foto: Jonas Leupe/Unsplash

Čínský výrobce Xiaomi představil svůj první vlastní skládací smartphone Mi MIX Fold. Zatím se ale bude prodávat pouze v Číně.

V uplynulém týdnu se objevily první snímky prototypu smartphonu Xiaomi Mi MIX Fold, které odhalily i jeho design. Je velmi podobný konceptu Samsungu a jeho Galaxy Z Fold 2 nebo Huawei Mate X2. Znamená to velký displej uvnitř a druhý displej na čelní straně složeného zařízení.

Vnitřní 60Hz hlavní displej je 10bitový AMOLED WQHD+ o velikosti 8,01", rozlišením 2480 x 1860 a jemností obrazu 387 ppi při maximálním jasu 600 nitů. Má certifikaci HDR10+ a dokáže zobrazit více než jednu miliardu barev. Druhý menší displej na přední straně smartphonu je také AMOLED, jeho menší velikost má úhlopříčku 6,52", opakovací frekvenci 90 Hz, ale rozlišení pouze HD+.

Smartphone je osazen čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 888, který má k dispozici podle modelu 12 GB nebo 16 GB LPDDR5 3200 MHz RAM. Interní úložiště má volitelnou kapacitu 256 GB nebo 512 GB. K dispozici bude ve třech modelových variantách s paměťovými kombinacemi 12 + 256 GB, 12 + 512 GB a 16 + 512 GB.

Xiaomi Mi Mix Fold: co nový skládací smartphone dokáže

xiaomifold

Tvarově se nový skládací model smartphonu Xiaomi velmi podobá známému modelu Samsung Galaxy Z Fold. | Zdroj: Janitors/Foter

Fotoaparát smartphonu obsahuje technologickou zajímavost. Jeho hlavní objektiv je osazen čočkou, která obsahuje vrstvu kapaliny a její ohnisko se může měnit v závislosti na velikosti elektrického napětí. Díky tomu je objektiv s takovou čočkou schopen nabídnou celou škálu snímků od teleobjektivu až po makra, a to včetně rychlého zaostřování. Kromě 108 MPx "Liquid" objektivu sestava fotoaparátu dále nabízí 13MPx ultra-širokou čočku s úhlem záběru 123° a třetí čočku se senzorem 8 MPx, trojnásobným optickým a třicetinásobným digitálním přiblížením, včetně makra. Fotoaparát je podporován vlastním obrazovým procesorem Surge C1 SIP.

Akumulátor s kapacitou 5020 mAh lze rychle nabíjet kabelem, ale i bezdrátově, a to nabíječkou s výkonem 67 W. Operační systém je Android 11 s nadstavbou MIUI 12. O externí zvuk se starají čtyři reproduktory, které byly optimalizovány ve spolupráci se společností Harman Kardon.

Prodeje startují v průběhu dubna v Číně a předpokládaná cena zařízení je přibližně 35.000 Kč. O tom, zda se bude skládací Xiaomi prodávat i v Evropě, prozatím nejsou k dispozici žádné informace.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení