Menu

Konkurence pro Samsung Fold a další skládací smartphony? Honor oficiálně představil Magic V

11.01.2022 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Konkurence pro Samsung Fold a další skládací smartphony? Honor oficiálně představil Magic V

Konkurence pro Samsung Fold a další skládací smartphony? Honor oficiálně představil Magic V | foto: Honor

Ani čínského výrobce nenechává trend skládacích zařízení chladným a bude se snažit v tomto segmentu, kde doposud dominuje Samsung, ukrojit část tržního koláče. Výrobce představil svůj první skládací smartphone: Magic V.

V Číně byl oficiálně představen vůbec první model skládacího smartphonu od Honoru, model Magic V. Součástí oznámení bylo také potvrzení jeho celosvětového uvedení na trh. Výrobce ale neprozradil, kdy k tomu dojde, a dodal, že k termínu se vyjádří v samostatné zprávě.

Honor Magic V je vyroben z kovu a skla, a skládá se jako kniha. Jde tak o přímého konkurenta Samsungu Galaxy Z Fold 3. Model, určený pro globální trh, bude vybaven službami Google a podporou 5G. Honor Magic V je osazen čipovou sadou Snapdragon 8 Gen 1, což je doposud nejvýkonnější procesor společnosti Qualcomm. Zařízení je vybaveno 12 GB operační paměti LPDDR5 a 256 GB/512 GB paměťového úložiště UFS 3.1.

Hlavní displej telefonu má úhlopříčku 7,9" a má rozlišení 2560 x 1080 px (431 PPI). Jde o OLED obrazovku s obnovovací frekvencí 90 Hz. Sekundární displej má úhlopříčku 6,45" a rozlišení 2272 x 1984 (381 PPI). Jde také o technologii OLED, nicméně nabízí obnovovací frekvenci 120 Hz. Oba panely podporují obsah v rozlišení HDR10+.

Honor Magic V: akumulátor, operační systém a fotoaparát

honormagicv

Na čínském trhu byl oficiálně představen skládací smartphone Honor Magic V. Jde o přímého konkurenta Samsungu Z Fold 3. | Zdroj: Honor

Skládací mobil má k dispozici akumulátor s kapacitou 4750 mAh, který podporuje rychlé kabelové nabíjení výkonem 66 W. Tato nabíjecí technologie má označení Honor SuperCharge a dokáže akumulátor plně nabít za pouhých 40 minut. Naopak bezdrátové nabíjení podporováno není.

Smartphone má instalovaný Android 12 s uživatelským rozhraním Honor Magic UI 6.0. Telefon je vybaven třemi reproduktory a třemi 24bitovými mikrofony HDR pro stereofonní příjem hlasu.

Fotoaparát na zadní straně smartphonu sestává ze tří objektivů s rozlišením 50 MPx. Hlavní objektiv má světelnost f/1,9 a je širokoúhlý. Druhý objektiv je ultra-širokoúhlý se světelností f/2,2 a třetí se světelností f/2,0 výrobce nazývá "Spectrum Enhanced Camera".

Objektivy dokážou zaznamenávat videa v rozlišení 4K a zvládnou až desetinásobný digitální zoom. Na přední straně smartphonu je osazen jeden objektiv s rozlišením 42 MPx a světelností f/2,4.

Jak to bude s cenou

Skládací Honor Magic V má k dispozici dva sloty pro SIM karty a nechybí ani čip NFC. Na spodní straně je umístěno USB-C s podporou USB 3.1. Podporována je také Wi-Fi 6 a mobilní standard 5G.

Smartphone bude k dispozici ve třech barvách: černé, stříbrné a oranžové. První dvě varianty jsou z kovu a skla (váží 293 g), oranžová je z umělé kůže (váží 288 g).

Ve složeném stavu má mobil rozměry 160,4 x 72,7 x 14,3 mm, v rozloženém stavu 160,4 x 141,1 x 6,7 mm. Model s 12 GB RAM a 256 GB úložištěm je v přepočtu přibližně za 34 700 Kč, model s 12 GB RAM a 512 GB úložištěm za 38 000 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení