Menu
CHIP Speedtest

Konkurence pro VLC Player: jak si vede Media Player Classic

28.05.2020 15:00 | Jiří Palyza
Konkurence pro VLC Player: jak si vede Media Player Classic

Podpora programu Media Player Classic byla vývojáři v roce 2017 ukončena. Open source projekt byl ale tak populární, že ho různí fanoušci nadále rozvíjeli. Freeware dostává pravidelné aktualizace a díky široké škále funkcí obstojí i vedle VLC přehrávače.

Pokud potřebujete výkonný a rychlý multimediální přehrávač, který zvládne víc, než jen přehrávat jednotlivá videa, obvykle sáhnete po VLC. Existují však silné alternativy a jednou z nich je Media Player Classic. Úspěšný projekt byl fakticky v roce 2017 zrušen. Jeho fanoušci byli softwarem ale tak nadšeni, že sami rychle vyvinuli přehrávač s otevřeným zdrojovým kódem. Nyní existují různé verze. Kromě Black Edition se dále aktivně rozvíjí zejména Media Player Classic – Home Cinema a dostává pravidelné aktualizace.

S aktualizací na verzi 1.9.3 došlo k několika změnám v oblasti titulků. Pokud tedy chcete vyhledávat a stahovat titulky, potřebujete bezplatný účet u OpenSubtitles. Ten pak můžete zahrnout do odpovídajících nastavení v části "Různé".

Další novinkou je, že externí titulky se lépe přizpůsobují změnám rychlosti přehrávání videa. Kromě toho byly v mnoha oblastech opraveny chyby a bylo implementováno řešení chyb pro uživatele AMD.

Stáhněte si: Media Player Classic Home Cinema

mediaplayerclassic-logo

Media Player Classic - Home Cinema 1.9.3

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Populární alternativa Windows Media Playeru.

Stáhněte si

 

Výhody
podpora všech důležitých formátů videa
umí přehrávat neúplné soubory AVI
spotřebuje jen málo systémových zdrojů

Media Player CLassic: jedna z nejlepších alternativ VLC

mpc-hc1

MPC-HC je silný přehrávač médií s mnoha možnostmi nastavení.

Původní verze programu neobdržela od roku 2017 žádné aktualizace. Od okamžiku, kdy se z něj stal projekt s otevřeným zdrojovým kódem a chopili se ho nadšení vývojáři, rozvíjel se do několika verzí. Bez ohledu na to, zda se jedná o originální projekt nebo jeho pokračování po roce 2017, program je stále velmi populární.

A má to své pádné důvody. Přehrávač médií nabízí širokou škálu podporovaných kodeků. To uživatelům dovoluje přehrávat různá média, jako jsou DVD nebo jiné formáty filmů, a to bez nutnosti manuální instalace kodeku. Dostanete tedy vše, co potřebujete. Praktická je také funkce, pomocí které lze program vzdáleně ovládat přes jiné zařízení ve stejné síti prostřednictvím webového rozhraní. Celkově je přehrávač štíhlejší a rychlejší alternativou k přehrávači médií, který je už součástí Windows, a také nabízí praktické doplňky.

A může přijít další filmová noc

Media Player Classic přichází s mnoha praktickými funkcemi. Ať už tedy chcete poslouchat oblíbenou hudbu, užívat si klipy nebo sledovat celovečerní film, jste perfektně vybaveni. Velmi praktická je zejména funkce dálkového ovládání, kdy v průběhu filmového večera nemusíte neustále vstávat.

mohlo by vás také zajímat: bylo uvolněno Kodi 18.7, pravděpodobně nejoblíbenější multimediální centrum


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení