Menu

Bylo uvolněno Kodi 18.7: pravděpodobně nejlepší mediální cetrum

21.05.2020 15:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Bylo uvolněno Kodi 18.7: pravděpodobně nejlepší mediální cetrum

Bylo uvolněno Kodi 18.7: pravděpodobně nejlepší mediální cetrum | foto: CHIP

Aktuální verzi Kodi lze rozšířit o spoustu doplňků. Media centrum, dříve známé pod jménem Xbox Media Center, je k dispozici v updatované verzi 18.7.

Už dříve, a se svým původním názvem, se program stal u uživatelů velmi oblíbeným. Jeho nové vydání opravuje mnoho drobných chyb, zásadnější inovace se očekávají ve vydání verze 19. Detailní popis všech změn bude uveden v průběhu několika hodin, prozatím není k dispozici.

Kodi je uvolněn k bezplatnému stažení pro širokou škálu platforem. Kromě základních operačních prostředí Windows, Linux a macOS si lze mediální centrum stáhnout také pro Android, Rapsberry Pi a iOS.

Stáhněte si: Kodi

kodi-logo

Kodi 18.7

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Mediální centrum Kodi (dříve XBMC) je skvělé pro správu vašich filmů a seriálů, a dokonale je přehrává.

Stáhněte si

 

Výhody
velmi šetří zdroje
podpora četných zvukových, obrazových a video formátů
téměř jakýmkoliv způsobem rozšiřitelný

Kodi 18.x se spoustou nových detailů

kodi1

Novinkou Kodi ve verzi 18 je rozšíření o herní část pro retro hry.

Jen těžko lze najít oblast, na kterou by Kodi nemyslelo. Příkladem jsou nastavení, která dokáží vyladit detaily na mnoha místech. Některých podrobností si všimnou jen experti, ale nové funkce v hudbě, videu a live TV jsou jasnější. Například ve správě hudby lze nyní pro třídění znovu načíst nejen názvy souborů, ale i metadata. Také v případě videí se zpracování nezužuje pouze na práci se jmény souborů. Live TV by měla být stabilnější a podporovat větší počet připojitelného hardwaru.

Zcela nová položka nabídky v Kodi 18 integruje hry. Podpora her v Kodi už byla možná dříve, potřebovali jste k tomu ale instalovat potřebný doplněk. Nyní je už podpora vestavěna přímo v programu. Přímo v prostředí Kodi si tak lze spouštět bez potřeby speciálního hardwaru například jednoduché retro hry. Není to špatné při vzpomínkách na klasiky Game Boy nebo C64.

Před aktualizací na verzi 18 je vhodné přepnout na standardní skin stávající instalace. Jinak se může stát, že se Kodi 18 nainstaluje přes existující verzi 17.

Kodi 18.x: nejlepší zařízení pro streamování

kodi2

Kodi: která zařízení jsou pro mediální centrum nejvhodnější?

Kodi je kompatibilní s mnoha platformami a systémy. Mediální centrum běží na Rapsberry Pi, Fire TV sticku, Apple TV a mnoha dalších zařízeních. Pokud hledáte cenově velmi příznivé řešení do dvou tisíc Kč, dá se Kodi provozovat na Rapsberry Pi 3 model B. O něco dražší, nicméně s podporou 4K, je řešení Amazon FireTV (ideálně druhé generace). Další v pořadí cenového žebříčku je Apple TV (čtvrtá generace). Ta je samozřejmě vhodná pro uživatele ze světa Apple, kterým nabízí prostřednictvím Macbooku nebo iMacu přenést Kodi na Apple TV.

Kodi je předinstalovaná na NVidia Shield TV (druhé generace). Update na nejnovější verzi si ale už musíte zařídit sami. V neposlední řadě lze Kodi provozovat i na platformě Android. Například Xiaomi Box vás bude stát kolem 2000 Kč. Zařízení běží na Android TV, na který lze Kodi v nejnovější verzi také bezproblémově instalovat. Obsah v rozlišení 4K lze přehrávat rychlostí 60 obrázků/sekundu a díky silnému hardwaru zcela bez cukání.

mohlo by vás také zajímat: hudba google play bude vypnuta – uživatelé mohou bezproblémově přejít na YouTube Music

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení