Menu

Konverze hudby a videa pomocí VLC Playeru

27.07.2016 16:12 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Konverze hudby a videa pomocí VLC Playeru

Konverze hudby a videa pomocí VLC Playeru | foto: CHIP

Pomocí oblíbeného programu VLC Media Player můžete nejen nejrůznější multimediální soubory přehrávat, ale také je převádět do jiného formátu. 

Stačí na to v podstatě několik kliknutí myší. Otevřete program VLC Media Player a z nabídky »Média« vyberte možnost »Převést / Uložit«. V okně »Otevřít médium« a záložce »Soubor« přidejte soubor, který chcete převést. V případě, že jde například o film s titulky, můžete k souboru titulky přiřadit po zatrhnutí volby »Použít soubor s titulky« a vyhledání souboru, který je obsahuje.
Pak už stačí kliknout na příkaz »Převést / Uložit« a vybrat požadovaný výstupní formát v části »Nastavení«. Další nastavená výstupního formátu můžete provést přes ikonu »Upravit vybraný profil«. Pak máte možnost přesně specifikovat použití kodek, datový tok, kvalitu videa či zvuku, vzrokovací frekvenci a další podrobnosti. Dopnit dokonce můžete také nějaký filtr – například VHS movie efekt, různé typy rozostření a podobně. V části »Cílový soubor« je pak potřeba upřesnit, kam se má výstupní soubor uložit a pod jakým názvem. Tím je veškeré nastavení provedeno a můžete převod nastartovat pomocí příkazu »Spustit«. Tento proces může trvat delší dobu – záleží samozřejmě na délce multimediálního souboru, rozlišení a podobně. Program VLC Media Player je přitom volně dostupný a můžete si ho tedy zdarma stáhnout z internetu. Jeho velkou výhodou je to, že si poradí s naprostou většinou multimediálních souborů bez instalace dodatečných doplňků a je k dispozici i pro operační systém Windows 10 a Linux.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení