Menu

Konzervativní ultrabook za slušnou cenu

03.10.2012 19:40 | Redakce Chip + Přidat komentář
Konzervativní ultrabook za slušnou cenu

Konzervativní ultrabook za slušnou cenu | foto: CHIP

Lenovo uvádí na trh ultrabook ThinkPad T430u se 14“ displejem, odolným tělem, plnohodnotným LAN konektorem a hmotností 1,8 kg. Vychází z tradice řady ThinkPad „T“ a bude se prodávat za cenu od 26 990 Kč.

 

 

 

Ceny jednotlivých konfigurací Lenovo ve své tiskové zprávě neuvedlo, ale při pohledu do ceníků to vypadá, že nejlevnější varianta ThinkPadu T430u bude osazena procesorem IvyBridge Intel Core i5-3317U, 4 GB RAM, DVD mechanikou a 500GB HDD diskem s 24GB SSD akcelerací. 14“ matný displej má klasické rozlišení 1366 x 768 bodů, ultrabook je osazen dvěma porty typu USB 3.0, plnohodnotným LAN konektorem, HDMI videovýstupem a navíc ještě miniDisplayPortem. Ve vyšších konfiguracích pak najdeme i dedikovanou grafiku GeForce a plnohodnotné SSD disky.

Podle výrobce je notebook zasazen do šasi s maximální tloušťkou 21 mm a konstrukce T430u je vybavena kovovými prvky, díky kterým získává potřebnou odolnost. Pevný disk je aktivně chráněný proti poškození otřesy pomocí technologie Active Protection System. Bezpečnost dat je zajištěna kombinací bezpečnostního TPM čipu a čtečky otisků prstů. I když už bohužel neobsahuje pohodlnou klávesnici, známou ještě z dob IBM, tradici povrchové úpravy nejvyšší třídy ThinkPadů u tohoto modelu zdá se Lenovo dodrželo. Tradičně je zde kromě touchpadu i Trackpoint a praktická lampička na horním okraji krytu displeje, která slouží k osvětlení klávesnice.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení