Menu

Krádež dat z oblíbené online platformy: hackeři stáhli data téměř 70 milionů uživatelů

05.08.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Krádež dat z oblíbené online platformy: hackeři stáhli data téměř 70 milionů uživatelů

Krádež dat z oblíbené online platformy: hackeři stáhli data téměř 70 milionů uživatelů | foto: Mika Baumeister/Unsplash

Oblíbená online platforma ohlásila rozsáhlou krádež dat. Ze služby Neopets byly zřejmě odcizeny citlivé údaje přibližně 69 milionů uživatelů.

Podle informací zástupců Neopets byly odcizeny e-mailové adresy i hesla uživatelů. Útočníkovi, který vystupuje na fórech pod uživatelským jménem TarTarX, se podařilo stáhnout i jména uživatelů, adresy, data narození, informace o pohlaví a další údaje.

Online platforma Neopets: pravděpodobně došlo k odcizení údajů přibližně 69 milionů uživatelů

neopetsannouncement

Neopets na svou domovskou obrazovku pověsil upozornění, že došlo k pravděpodobnému napadení služby a úniku uživatelských dat. | Zdroj: Neopets.com

Uživatel TarTarX sdělil serveru Bleeping Computer, že z Neopets ukradl kromě informací o uživatelích také celkem 460 MB zdrojového kódu. V současné době se zřejmě pokouší data prodat na různých fórech výměnou za bitcoiny. Provozovatel dotčené služby svým uživatelům doporučuje, aby si co nejdříve změnili svá hesla a předešli tak případným škodám.

Bezpečnostní experti tvrdí, že se žádná společnost už nemůže cítit bezpečně

Podle specialistů v oblasti kybernetické bezpečnosti žijeme v době, kdy už se žádná společnost nemůže cítit bezpečně, a to bez ohledu na odvětví, ve kterém podniká. Kybernetický útok na službu Neopets vedl ke kompromitaci dat a přihlašovacích údajů vyšších desítek milionů uživatelů a jejich následnému šíření v prostředí internetu. Znepokojující ale může být i to, že uživatelé mohou být stále ohroženi i když si změní heslo. Zranitelnosti, jejich zneužití vede k útokům, nemusí být hned opraveny.

Zdroj: Bleeping Computer

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení