Menu

Krátká výkonná grafika pro ITX desky

11.04.2013 15:05 | Redakce Chip + Přidat komentář
Krátká výkonná grafika pro ITX desky

Krátká výkonná grafika pro ITX desky | foto: CHIP

Asus představil grafickou kartu GeForce GTX 670 DirectCU Mini, která je určena primárně pro kompaktní počítače se základní deskou formátu mini ITX. Dvouslotová karta využívá grafický procesor nVidia GTX 670 je zajímavá především délkou 17 cm, která je o 7 cm menší než u referenčního modelu GTX 670. Podle výrobce se bude prodávat za 10 390 Kč vč. DPH.

 

 

 

Kompaktní počítače využívající základní desky formátu mini ITX se těší značné oblibě zejména u domácích uživatelů. HTPC zabere málo místa, slouží jako centrum domácí multimediální zábavy a obvykle má nižší spotřebu energie než klasické výkonné PC.

Výkonné grafické karty hodně hřejí, takže pokud se výrobce rozhodne zamontovat je do menšího obalu, musí vyřešit dostatečné chlazení. Asus použil měděnou ventilační komoru umístěnou přímo nad GPU, která zajišťuje rychlejší odvod tepla a ve srovnání s referenční kartou GTX 670 také o 20 % (resp. 7,5 °C) nižší provozní teploty. Novinkou je ventilátor CoolTech vybavený dvěma řadami lopatek, který se stará o dostatečný přívod chladného vzduchu k důležitým komponentám karty a také odvádí přebytečné teplo. Karta má díky tomu i navzdory kompaktním rozměrům velmi nízkou provozní hlučnost.

Karta Asus GeForce GTX 670 DirectCU Mini dosahuje prostřednictvím technologie Direct Power, výrazně nižší impedance a nižších teplot desky PCB. Použité komponenty Super Alloy Power, mezi něž patří kondenzátory, cívky a tranzistory MOSFET, vynikají vyšší odolností vůči teplu i vysokému zatížení a oproti běžným komponentám nabízejí až 2,5krát delší životnost.

Součástí grafické karty Asus GeForce GTX 670 DirectCU Mini je nástroj GPU Tweak, který usnadňuje přetaktování karty. Prostřednictvím intuitivního rozhraní lze nastavovat takt jádra i paměti, rychlost ventilátoru i napětí nebo upravovat schémata napájení.

 

Technické parametry

Grafické jádro

nVidia GeForce GTX 670

Standard sběrnice

PCI Express 3.0

Grafická paměť

2 GB GDDR5, 256bitové rozhraní, 6 008 MHz (1 502 MHz GDDR5)

Takt jádra

928 MHz základní, 1 006 MHz zvýšený

Počet jader CUDA

1 344

Výstupy

1× dual-link DVI-I

1× dual-link DVI-D

1× DisplayPort

1× HDMI

Přibalené adaptéry a software

8pinový napájecí kabel

Obslužné programy a ovladače Asus

GPU Tweak

Rozměry

17 cm × 12 cm × 4 cm

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení