Menu
CHIP Speedtest

100 let od založení Československa v 360° videu

20.09.2018 10:15 | Michal Bareš
100 let od založení Československa v 360° videu

U příležitosti výročí 100 let od založení samostatného Československa připravila centrála cestovního ruchu CzechTourism 360° video shrnující nejdůležitější události naší samostatné historie.

U příležitosti výročí 100 let od založení samostatného Československa probíhají letos slavnostní události po celé republice. Oslavy však neprobíhají pouze v českých regionech nebo v Národním divadle, ale i ve virtuální realitě. Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism totiž v rámci projektu Společného století, který připomíná sounáležitost Čechů a Slováků, připravila speciální animaci. Ta připomíná klíčové události, osoby i místa uplynulého století.

 

Veďte je k ušlechtilosti a pravdivosti,“ pronáší první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk v úvodním snímku interaktivní animace ve virtuální realitě. Ta provází, lépe řečeno veze (na saních) diváky klíčovými událostmi uplynulých sta let. Připomíná i významné osobnosti a místa československých dějin, stejně jako kulturní scénu, přírodu, ale také osobnosti sportovního života. Nekončí však v roce 1993 při rozdělení obou zemí na dvě samostatné republiky, ale pokračuje dále – zdůrazňuje tak vzájemnost, která mezi Čechy a Slováky panuje dodnes.

Animace vznikla jako součást projektu nazvaného Společné století, jehož smyslem je připomenout si v letošním roce vedle samotného založení Československa také česko-slovenskou vzájemnost. „Cílem je vzbudit v Češích i Slovácích národní hrdost a sounáležitost, ale nikoliv patetickým nebo podbízivým způsobem,“ vysvětluje Monika Palatková, ředitelka agentury CzechTourism. Ta pro účely letošních oslav připravila jednotný koncept, včetně loga, audio a videospotů či interaktivního obsahu na webových stránkách projektu. Projekt vznikl pro Českou republiku a Slovensko, prezentován bude také v okolních zemích (Polsko, Německo, Francie), ale také v Rusku, USA či Velké Británii.

Oba státy si za posledních 100 let prošly mnoha vzestupy i pády. Animace tak vyobrazuje nejen samotné vyhlášení státu v říjnu roku 1918, ale nabízí i pohled na události v průběhu druhé světové války, například okupaci Československa v roce 1939. Nezapomíná ale ani na krásy české přírody nebo architektonické památky, jako je Karlův most, Pražský hrad či katedrála sv. Bartoloměje v Plzni. Nechybí samozřejmě ani významné osobnosti z oblasti sportu, umění či politiky, ale ani připomínka tradičního českého nápoje – piva. To vše i mnohem více si lze prohlédnout ve videu, které sestává z toho nejdůležitějšího, co českému a slovenskému národu přineslo posledních 100 let.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení