Menu
CHIP Speedtest

Když už vám jdou Windows na nervy: bezplatný nástroj pomůže uklidnit

14.11.2019 12:15 | Jiří Palyza
Když už vám jdou Windows na nervy: bezplatný nástroj pomůže uklidnit

Někdy Windows dokáží pěkně lézt na nervy, zejména pokud jde o aktualizace. Už dříve bezproblémově odebrané aplikace se např. v systému objeví nevyžádaně znovu.

Případně se Edge stane vaším defaultním prohlížečem, i když jste ve skutečnosti zvyklí na úplně jiný. Bezplatný nástroj Winareo Tweaker vaše nervy ušetří. Freeware Winareo Tweaker zkušení uživatelé Windows jistě znají. Umožňuje přizpůsobit mnoho detailů Windows, například vzhled, kontextové nabídky a chování v různých situacích. Pro každou novou verzi Windows je k dispozici update nástroje, která se zaměřuje na specifické problémy. Nyní se objevila verze 0.16, která nabízí podporu pro listopadový update Windows na verzi 1909.

Pomocí programu Winareo Tweaker můžete Windows zabránit v tom, aby znovu a znovu podsouval reklamy prostřednictvím nových instalací aplikací, které už byly odebrány. Lze také snadno odpojit automatické služby, které běží na pozadí pro Microsoft Edge.

winareotweaker-logo
Winaero Tweaker 0,16
Fanoušci PC ladění získají s bezplatným "Winaero Tweaker" všechny nástroje pro ladění v jednom programu. Funguje na Windows 7, 8/8.1 a 10.

 

Navždy se zbavit reklamy

winareotweaker1

Zastaví reklamu: Winareo Tweaker stopne reklamu ve Windows a zabrání opětovné instalaci nechtěných aplikací.

Mezi uživateli snad není jediný, kdo by ocenil reklamu ve Windows. Microsoft samozřejmě chce všem nabídnout aplikace ze svého obchodu a poskytovat interní služby, ale z nabídky Start se tak brzy může stát propagační nástěnka a mnoho uživatelů si stěžuje, že už jednou odebrané aplikace jsou při updatech stále znovu nahrávány.

Winareo Tweaker má pod položkou Chování uvedeno Reklamy a nevyžádané aplikace. Tam lze reklamu ve Windows vypnout. Poté už neuvidíte žádné další reklamy v nabídce Start a žádné tipy ve spořiči obrazovky nebo v Průzkumníku. Zahrnuta je také blokace nových instalací nechtěných aplikací.

Umírnění Microsoft Edge

winareotweaker2

Zkrocení prohlížeče Edge: automatické procesy na pozadí browseru Edge lze přerušit kliknutím myši.

I když pracujete s prohlížeči Chrome nebo Firefox, Microsoft Edge je v systému Windows 10 přítomný. Ba co víc, prostřednictvím procesů bežících na pozadí jej lze automaticky spustit.

Winaero Tweaker má v části „Windows Apps“ samostatnou položku, která blokuje toto chování. Pomocí "Edge Prelaunch & Tab Preloading" můžete tuto automatiku odpojit kliknutím myši.

PřIhlašovací obrazovka bez efektu rozostření

winareotweaker3

Pokud efekt rozostření (blur efekt) ruší přihlašovací okno, lze jej pomocí Winareo vypnout.

Od květnové aktualizace Windows 10 zobrazuje tapety v pozadí přihlašovací obrazovky rozostřeně. Tento efekt se nemusí každému líbit, ale prostřednictvím Winareo Tweakeru jej můžete jednoduše vypnout. V sekci Boot and Logon najdete položku Disable Blur on Sign-in Screen (zakázat rozostření na přihlašovací obrazovce), kterou stačí pouze zaškrtnout. Poté restartujte Windows a tapeta by se měla na přihlašovací obrazovce objevit krásně ostrá.

Praktický pomocník

Není pochyb o tom, že se dá spousta věcí ve Windows 10 nastavit ručně a reklamy na mnoha místech deaktivovat. Přesto to může být komplikované a chce to čas. Winareo Tweaker je praktický pomocník, který vám umožní dostat se k cíli rychleji a zbaví vás reklamy i číhání Edge na pozadí. Mnoho rozšíření nabízí i pro činnost na internetu.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení