Menu

Microsoft se zbavuje oblíbeného nástroje: bezplatný program jej vrací

25.01.2020 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Microsoft se zbavuje oblíbeného nástroje: bezplatný program jej vrací

Microsoft se zbavuje oblíbeného nástroje: bezplatný program jej vrací | foto: CHIP

Loni Microsoft oznámil, že nástroj pro čištění disku ve Windows, který byl k dispozici více než 20 let, už nebude nadále vyvíjet. Brzy ze systému Windows 10 může zcela zmizet.

Náhradou ale může být malý nástroj Cleanmgr+. Replikuje čištění disku a nabízí další doplňky. Na stránkách Chipu jsme už o tom informovali dříve: Microsoft už nadále nevyvíjí populární nástroj pro čištění disku. Po více než 20 letech tato užitečná funkce Windows odchází do důchodu a místo toho je uživatelům k dispozici nová optimalizace paměti, kterou najdete v rozsáhlých nastaveních systému Windows.

Tenká aplikace disk cleanup/vyčištění disku je v aktuálním listopadovém updatu Windows 10 stále k dispozici. Nejsou v ní ale žádné inovace a je velmi pravděpodobné, že aplikace někdy v budoucnu zcela zmizí. Malý nástroj Cleanmgr+ je ovšem proti. Přebírá funkce čištění disku a navíc přidává několik doplňků. Nástroj je nyní k dispozici v aktualizované verzi, která také podporuje nový prohlížeč Edge, postavený na jádru Chromia.

cleanmgr-logo
Cleanmgr + 1.2.7.907
Společnost Microsoft už nevyvíjí klasické čištění disku/disc cleanup Windows. Bezplatný nástroj Cleanmgr Plus (Cleanmgr+) je pokračovatelem tohoto populárního nástroje.

 

Cleanmgr Plus: přenositelný mininástroj

cleanmgr1

Malý, ale šikovný pomocník, Cleanmgr Plus, je pokračovatelem Microsoftem nadále nerozvíjeného vyčištění disku.

Pokračování článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení