Menu

Nástroje z Windows 10X: jak získat nejlepší funkce pro váš systém

23.02.2020 22:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nástroje z Windows 10X: jak získat nejlepší funkce pro váš systém

Nástroje z Windows 10X: jak získat nejlepší funkce pro váš systém | foto: CHIP

Windows 10X jsou modernější verzí Windows 10 se skvělými funkcemi. Přesto to s nimi není tak jednoduché. Zaprvé ještě nejsou úplně hotové a zadruhé budete potřebovat nový hardware.

Některé funkce z Windows 10X však už můžete používat nyní ve Windows 10, a to pomocí instalace bezplatných nástrojů. V systému Windows 10X chce Microsoft ukázat, že Windows lze také dobře používat na zařízeních se dvěma obrazovkami anebo skládacích systémech. Všechny podrobnosti o Windows 10X si můžete přečíst v tomto příspěvku. Sečteno a podtrženo: Windows 10X je vizuálně skvělý upgrade systému Windows 10, ale není možné je snadno získat. Windows 10X by měly být dostupné už tento rok spolu s uvedením nového hardwaru a později i pro normální notebooky. Jak to tak vypadá, zatím bude instalovaný pouze na nových zařízeních. S bezplatnými nástroji ale získáte alespoň některé funkce z Windows 10X na desktop svých aktuálních Windows 10.

Vycentrování ikon na Hlavním panelu

w10tools1

Pomocí nástroje FalconX si můžete ikony často používaných nástrojů na Hlavním panelu uspořádat přehledněji a umístit je doprostřed.

Zajímavou designovou inovaci si můžete dopřát vycentrováním ikon na Hlavním panelu. Podle Microsoftu se jedná pouze o jednu z možností nastavení ve Windows 10X, ta ale ve Windows 10 chybí. Ve stávající verzi operačního systému ji zprostředkuje nástroj FalconX. Umí i další věci, například nastavit průhlednost Hlavního panelu.

Stáhněte si: FalconX

falcon-logo

FalconX (Falcon 10) v1.4.2.0

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí bezplatného nástroje „FalconX“ (dříve Falcon 10) si můžete přizpůsobit Hlavní panel, například vycentrovat své ikony.

Stáhněte si

Moderní Průzkumník

w10tools2

Immersive Explorer je stylový správce souborů.

Čtěte dále → Náhrada Průzkumníka a desktop z macOS

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení