Menu

Nejlepší skener dokumentů zdarma: aplikace Microsoftu převede fotky do PDF

26.03.2020 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nejlepší skener dokumentů zdarma: aplikace Microsoftu převede fotky do PDF

Nejlepší skener dokumentů zdarma: aplikace Microsoftu převede fotky do PDF | foto: CHIP

Pomocí aplikace Microsoft Office Lens můžete snadno a rychle digitalizovat dokumenty – bez použití skeneru a bez ohledu na to, kde právě jste.

S bezplatnou aplikací Microsoft Office Lens pro Android a iOS můžete rychle digitalizovat dokumenty, školní tabule, faktury, různé tiskoviny nebo fotografie. Jednoduše předlohu vyfotíte smartphonem a aplikace se postará o vše ostatní: automaticky dokument ořízne, vyhladí nerovnosti, vyretušuje světelné odrazy, stíny a kontrastní barvy, a to vše podobně jako při použití skeneru.

Rychlost aplikace vás potěší. Tištěný i ručně psaný text je automaticky rozpoznáván díky inteligenci OCR, což pomáhá rychlému vyhledávání, kopírování a editačním úpravám.

Co je praktické: dokumenty fotografované pomocí Office Lens lze ukládat nejen ve formátu PDF na interní paměť smartphonu nebo na OneDrive, ale také je lze převádět přímo do formátu MS Wordu nebo PowerPointu.

Stáhněte si: Office Lens

lensandroid-logo

Microsoft Office Lens - PDF Scanner - Aplikace pro Android 16.0.12430.20112

CHIP hodnotí Velmi dobrý

S bezplatnou aplikací společnosti Microsoft získáte pro váš smartphone a tablet bezplatný skener dokumentů.

Stáhněte si
lensiphone-logo

Microsoft Office Lens - aplikace PDF pro skenování iPhone / iPad 2.33

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Aplikace společnosti Microsoft přináší bezplatný skener dokumentů pro iPhone a iPad.

Stáhněte si

Microsoft Office Lens: praktické a pohodlné funkce

officelens1

Aplikace je pravděpodobně nejlepší bezplatný skener dokumentů pro mobilní telefon.

Uživatelé, kteří mají potíže se čtením, také mohou využít Microsoftem integrovanou funkci asistivní čtečky, která je nyní součástí Office Lens. Ta umožňuje do aplikace naskenovat jednotlivé dokumenty a poté je pomocí asistivní čtečky přečíst.

Velmi praktický je také režim vizitky. Nejenže je lze rychle naskenovat a uložit v inteligentní struktuře složek, kontaktní informace také můžete pouhým stisknutím tlačítka extrahovat a uložit do adresáře kontaktů a OneNote.

Pokud hledáte způsob digitalizace dokumentů pomocí smartphonu, je aplikace Microsoftu tou pravou volbou. Kromě toho, že aplikace funguje velmi spolehlivě, jsou i výsledky více než působivé.

Mohlo by vás také zajímat: Microsoft a Google darují profi nástroje

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení