Menu
CHIP Speedtest

PeaZip 7 je zde: update je velkou konkurencí pro 7-Zip a WinRAR

03.12.2019 13:15 | Jiří Palyza
PeaZip 7 je zde: update je velkou konkurencí pro 7-Zip a WinRAR

V oblasti komprimačních programů mnoho uživatelů rychle volí 7-Zip nebo WinRAR. Milovníci klasiky snad ještě WinZip. 

Oproti tomu program PeaZip obvykle stojí poněkud ve stínu známějších alternativ – zcela neprávem. Nyní byla vydána jeho verze 7. Komprimaci i rozbalení v podstatě zvládnou všechny komprimační programy. Důležité rozdíly mezi nimi ale najdete v detailech. Nová verze opensourcového programu PeaZip 7 přichází s některými inovacemi uvnitř programu, ale i takovými, které jsou vidět na první pohled. Uživatelské prostředí nyní vypadá lépe na displeji full HD, protože všechny jeho prvky se automaticky upraví. Kromě toho jsou k dispozici aktualizovaná témata a vylepšené ikony. Nástrojem s otevřeným zdrojovým kódem můžete nyní zpracovat celkem 188 typů souborů. Podrobný přehled všech změn najdete v changelogu výrobce, nejdůležitější funkce si ukážeme dále.

peazip-logo
PeaZip 7.0 Final    
PeaZip je open-source packer optimalizovaný pro 64bitové systémy, k dispozici je i pro 32bitové.

 

peazip-logo
PeaZip Portable 7.0 Final    
„PeaZip Portable“ je skvělý přenositelný open-source packer bez nutnosti instalace.

 

PeaZip 7: ovládání a novinky

peazip11

V nové verzi program PeaZip 7 také analyzuje data.

Při instalaci programu PeaZip 7 se můžete setkat s varováním Windows Defenderu. Program ale můžete použít. Programem zabalené archivy můžete otevřít a prohlížet, samozřejmě stiskem tlačítka opět zabalit. To vše prostřednictvím přehledného rozhraní anebo také přes klávesovou zkratku v kontextové nabídce Průzkumníka.

Obdrželi jste archiv, který nelze zobrazit prostřednictvím systémových nástrojů Windows? Pak může PeaZip vyřešit váš problém. Daří se mu otevírat vzácné formáty, jako např. DEB nebo PAQ. Poradí si i s běžnými typy archivů, jako ZIP, 7ZIP, RAR nebo ISO. Samozřejmě můžete vytvářet i vlastní archivy pomocí PeaZip. Pokud si chcete být jistí bezpečností, kromě obvyklého hesla lze vytvořit i soubor klíčů, bez kterého nelze archiv rozbalit. Pro vzhled uživatelského rozhraní jsou k dispozici speciální nastavení. Program podporuje různé formy vzhledu, které mohou být přizpůsobeny přáním uživatelů např. barvou nebo průhledností.

Novinkou ve verzi 7 je automatické otevírání archivů Tar, které jsou obvykle dvojnásobně komprimovány, např. jméno_souboru.tar.gz. Ušetříte tak několik kliknutí. Kromě toho lze analyzovat obsah adresáře a PeaZip umí detekovat duplicitní soubory. Indikátor průběhu činnosti funguje přesněji a všechny typy vstupních souborů lze po zabalení automaticky vymazat.

Vyplatí se otestovat

Pokud jste svá Windows dodatečně vybavili nástroji pro komprimaci a rozbalování archivů, jistě to jsou 7-Zip nebo WinRAR. PeaZip ale také stojí za zkoušku. Jeho uživatelské prostředí je uklizené a přehledné, pracovní rychlost vysoká a nabízí zajímavé funkce. Open source nástroj stojí za to.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení