Menu
CHIP Speedtest

První aplikace se skutečným tmavým vzhledem: prohlížeč pro Android překvapuje revolučním nočním režimem

06.12.2019 07:30 | Jiří Palyza
První aplikace se skutečným tmavým vzhledem: prohlížeč pro Android překvapuje revolučním nočním režimem

Ještě před prohlížeči Chrome a Firefox nyní Opera pro Android získala noční režim, který velmi dobře šetří oči.

Se svým tržním podílem více než 90 % je Google Chrome nejoblíbenějším mobilním prohlížečem – a pravděpodobně jen proto, že je předem instalován jako výchozí prohlížeč na mnoha chytrých telefonech. Existuje však mnoho atraktivních alternativ, které často mají funkce, které v Chrome nenajdete. Jedním z nejlepších je Opera pro Android.

Opera je známá svými inovacemi ve stolních i mobilních zařízeních. Prohlížeč Android není výjimkou a neustále dostává nové funkce, které v žádném z konkurenčních produktů nenajdete. V současné verzi 55 je nyní integrován revidovaný noční režim, který se svými širokými možnostmi konfigurace silně odlišuje od klasických tmavých režimů.

operabrowser-logo
Opera Browser - Android App 55.0
S bezplatnou aplikací „Opera Browser“ nic nebrání surfování s Operou i na smartphonu Android.

 

Novinkou v prohlížeči Opera pro Android je noční režim šetřící oči

operaaandroid10

Tmavý režim si lze přizpůsobit v každém detailu.

Nový dark mode v Opeře je aktivován ve shodě s tématem v systému zařízení. Dá se zapnout i vypnout manuálně. Nastavení jsou přístupná přes zkratky, které najdete pod písmenem O v pravém dolním rohu. Nejen že můžete ztmavit samotný prohlížeč, ale také můžete zobrazit všechny prohlížené stránky s bílým pozadím v černém provedení nebo ztmavit klávesnici.

Pro další šetření očí, například pokud chcete číst nebo surfovat ve tmě, použijte další dvě nastavení. Pomocí jednoho ze dvou posuvníků lze nastavit teplotu barev v prohlížeči, aby se zabránilo namodralým tónům a bílé, a tyto dva odstíny byly nahrazeny teplými barvami. Druhý posuvník navíc stmaví stránku v prohlížeči.

Opera, Opera Mini a Opera Touch: inovativní prohlížeče pro Android

Prohlížeč Opera je standardní Operou pro Android, která přináší spoustu praktických funkcí. Je integrována slavná bezplatná VPN, stejně jako zpravodajský kanál kompilovaný AI a noční režim. Zajímavý je také režim čtení, který automaticky zobrazuje každý web s články jako čistý a přizpůsobitelný text.

"Malá" alternativní Opera Mini je naopak štíhlejší a zaměřená především na úsporu datové kapacity. Přestože některé funkce musely ustoupit, prohlížeč obsadí pouhých 11 MB. Kromě toho lze prostřednictvím mini verze browseru sdílet soubory v režimu offline. Stačí jen naskenovat QR kód a soubory lze okamžitě stáhnout.

Opera Touch je nejnovější experiment v oblasti Opera prohlížečů. Z dlouhodobého pohledu by ale měl reprezentovat revoluci v surfování prostřednictvím smartphonu. Pomocí ovládacího tlačítka ve spodní části obrazovky se prohlížeč snadno ovládá jednou rukou. Kromě toho má integrovanou funkci "Flow", která umožňuje výměnu odkazů, souborů a fotografií mezi prohlížeči na Androidu a na počítači.

operatouch-logo
Opera Touch - Aplikace pro Android 2.1.2
Program „Opera Touch“ byl vyvinut speciálně pro chytré telefony a nabízí přizpůsobené ovládání.

 

operamini-logo
Webový prohlížeč Opera Mini - Aplikace pro Android 45.0.2254
„Opera Mini“ je webový prohlížeč přizpůsobený pro telefony Android, jehož cílem je pomáhat šetřit data zejména v mobilní síti.

 

Inovativní a zajímavá

VPN, dark mode, skvělé ovládání – Opera jde skvěle na ruku přání uživatele a se svými třemi verzemi jistě vyhoví každému. Google oproti tomu poněkud zaspal. Po léta Chrome za trendy zaostává, důležité funkce se objeví až měsíce po konkurenci.

Tržní podíl Chrome je sice extrémně vysoký, to lze ale přičíst především agresivnímu marketingu Googlu. Většina smartphonů s Androidem má prohlížeč předem instalovaný jako výchozí browser. Každý uživatel, který chce zažít pohodlí, by si měl nainstalovat jiný prohlížeč. A Opera je na vrcholu našeho seznamu doporučení.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení