Menu

QNAP TS-563: výkonný NAS pro firmy

14.10.2015 10:44 | Pavel Trousil + Přidat komentář
QNAP TS-563: výkonný NAS pro firmy

QNAP TS-563: výkonný NAS pro firmy | foto: CHIP

Síťové úložiště QNAP TS-563 není primárně určeno pro skladování hudby, filmů a fotografií v domácí síti, ale spíše pro firmy, které potřebují bezpečně uchovávat větší množství dat, která je navíc potřeba rychle zpřístupnit více uživatelům. 

Velmi výkonná hardwarová výbava zařízení, které dominuje čtyřjádrový 64bitový procesor AMD a 2 GB operační paměti, navíc nemusí být konečná. Operační paměť lze rozšířit až na 16 GB (dvěma notebookovými paměťovými moduly DDR3L) a do PCIe slotu lze vložit síťovou kartu se dvěma porty pro 10Gb Ethernet. Již tak vysoká propustnost zařízení jednoduchým upgradem vzroste na desetinásobek. Běžné softwarové funkce pro správu a sdílení dat doplňuje podpora virtualizační technologie AMD, díky které lze v úložišti spouštět virtuální stroje s Windows či Linuxem, stejně jako například virtualizované databázové servery.

Další možností využití je i tzv. Surveillance Server, tedy server pro správu kamer dohledového či zabezpečovacího systému, nebo webserver, na kterém může současně běžet až 32 samostatných webů. Nabídka dalších aplikací (FTP server, VPN, print server atd.) je tradičně velmi bohatá. Při testech po gigabitovém Ethernetu s připojením jednoho klienta jsme u QNAP TS-563 naměřili rychlost čtení i zápisu dat nad 100 MB/s, což znamená, že NAS atakuje limit propustnosti sítě. Nepotěšila nás ale vysoká spotřeba, kterou má na svědomí pravděpodobně čipová sada od AMD. V porovnání s konkurencí je cena pětidiskového QNAP TS-563 poměrně příznivá.

 

Technická data QNAP TS-563

CPU / RAM: AMD x86 4× 2 GHz / 2 GB DDR3L

ŠACHTY NA DISKY: 5 × 3,5“/2,5“ disk, až 6 TB

PŘENOSOVÁ RYCHLOST ČTENÍ / ZÁPISU: 115 / 110 MB/s

SPOTŘEBA V KLIDU / PROVOZ / STAND-BY: 60 / 65 / 3 W

ROZHRANÍ: 2× Gigabit LAN, 1× PCIe, 5× USB 3.0

ROZMĚRY A HMOTNOST (BEZ DISKŮ): 211 × 185 × 235 mm, 4,4 kg

CENA (BEZ DISKŮ):  cca 17 000 Kč

 Známka Chipu: velmi dobrý (1,6)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení