Menu

Seagate Wireless Plus 2TB: Disk pro smartphony

19.02.2015 19:43 | Michal Bareš + Přidat komentář
Seagate Wireless Plus 2TB: Disk pro smartphony

Seagate Wireless Plus 2TB: Disk pro smartphony | foto: CHIP

Externí paměťová úložiště pro mobilní zařízení jsou oblíbená a praktická. Vejdou se do nich filmy, hudba a dokumenty, které z prostorových důvodů nemůžete skladovat v tabletu nebo smartphonu, a dají se na ně zálohovat fotografie a další soubory.

web-seagate-wireless-plus-2tb-nahled

Seagate Wireless Plus 2TB

Většina uživatelů dává přednost klasickým NAS serverům, ale existují i praktické přenosné varianty s integrovanou baterií a 2,5“ diskem, které se snadněji nastavují a můžete si je vzít s sebou na cesty. Seagate Wireless Plus jsme testovali v 2TB verzi, což je pro téměř každého uživatele dostatečná kapacita. Zařízení vypadá jako obyčejný 2,5“ externí disk, krabička má rozměry 127×89×21,2 mm a hmotnost 274 g. Uvnitř je uložen jeden 2TB 2,5“ disk, takže uložená data nejsou na rozdíl od dvoudiskových NAS serverů chráněna zrcadlením na jiné paměťové médium. Disk lze připojit k počítači pomocí USB 3.0 (přenosová rychlost čtení 92 MB/s, zápisu 89 MB/s), ale pro spojení s mobilními zařízeními používá Wi-Fi 802.11n, přičemž slouží jako mobilní hotspot a podporuje až osm najednou připojených zařízení. Z výroby pracuje bez zabezpečení, heslo lze nastavit pomocí aplikace Seagate Media, která je zdarma dostupná pro Android, iOS, Kindle Fire i Windows 8/RT. Instalace má v sobě jeden zásadní háček, verze aplikace pro Android se spustí v čínštině a chvíli trvá, než se postupným procházením menu dostanete k přepnutí na angličtinu. Tento problém jsme na iOS nezaznamenali, v Applu zjevně kontrolují publikované aplikace lépe. Jakmile můžete začít aplikaci používat, můžete nastavit zaheslování disku i propojení disku s domácím Wi-Fi routerem. Bez tohoto propojení byste na mobilním zařízení neměli během práce s Wireless Plus dostupný internet. Bezdrátová propustnost disku stačí na streamování dvou filmů ve Full HD rozlišení do dvou různých přístrojů. Díky integrovanému 11Wh akumulátoru můžete disk použít například v autě při cestě na dovolenou. Podle výrobce má na plné nabití vydržet až 10 hodin, nám vydržel asi sedm hodin nepřetržitého provozu. Podle nás je disk poměrně předražený, navíc je škoda, že nemá slot pro SD karty a lepší indikátor nabití akumulátoru. Seagate by měl také opravit defaultní jazykové nastavení aplikace pro Android. Plusové body má zařízení za výbornou mobilitu, stabilní provoz a nízkou hlučnost. web-seagate-app1-nahled

web-seagate-app2-nahled

Michal Bareš

Technická data

Kapacita (nom. / opravdová)     2 TB / 1 863 GB

Formát / připojení                          2,5“ / USB 3.0 / Wi-Fi 802.11n

Podporované mobilní systémy                 Android 4.0+, iOS 6.0+, Kindle Fire

Podporované PC systémy                          Windows XP až 8.1/RT, MacOS X 10.6+

Přen. rychlost čtení / zápisu (USB 3.0)                   92 MB/s / 89 MB/s

Přístupová doba čtení / zápisu                  18,4 ms / 19,6 ms

Hlučnost klid / provoz                   0,4 / 0,5 sonu

Příkon s Wi-Fi klid / provoz                         3,4 W / 6,9 W

Rozměry a hmotnost                    127×89×21,2 mm, 274 g

Cena vč. DPH                   7 400 Kč

CHIP dobrý (1,8)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení