Menu

Test: AirLive AC.TOP

10.10.2015 07:01 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Test: AirLive AC.TOP

Test: AirLive AC.TOP | foto: CHIP

Access point AirLive AC.TOP je celkem kompaktní a nenápadné zařízení s podporou standardu 802.11ac, určené k montáži do stropního podhledu nebo i na zeď.

Za tímto účelem najdeme v jeho balení rovněž držák, šrouby a svorky na přichycení nezbytných kabelů. Přestože AC.TOP podporuje napájení přes Ethernet (PoE), dodává jej výrobce i s příslušným adaptérem pro připojení k elektrické síti. To je poměrně neobvyklé, ale zároveň i velmi praktické. Díky této výbavě se AC.TOP hodí například i pro instalaci v menší kanceláři či v domácnosti, kde bychom jen těžko hledali switch s podporou PoE. Ethernetové rozhraní access pointu je gigabitové, takže bezdrátové přenosy určitě brzdit nebude. AC.TOP umí vysílat souběžně na frekvencích 2,4 i 5 GHz a celková maximální propustnost bezdrátové sítě vytvořené access pointem činí 1 200 Mb/s, což je součet hodnot maximálních přenosových rychlostí pro standardy 802.11b/g/n a 802.11ac. Podpora AC Wi-Fi je přitom implementována ve variantě s teoretickou propustností až 866 Mb/s se dvěma MIMO anténami. Současně dokáže AC.TOP v obou přenosových pásmech obsloužit nejvýše 100 klientů (50 v každém pásmu). Instalace access pointu AC.TOP je velmi snadná a jeho administrační webové rozhraní jednoduché a přehledné. Můžete si zvolit, zda bude AC.TOP fungovat jako Wi-Fi access point, připojený k Ethernetu, nebo jako WDS repeater pro rozšíření dosahu existující Wi-Fi sítě. Dále můžete nastavovat pásma a kanály jednotlivých vysílačů a samozřejmě i přístupová hesla pro připojení klientů k síti. Celkem si můžete nakonfigurovat až 32 různých podsítí pro připojení různých skupin klientů. Použít však můžete i funkci Radius pro řízení přístupu k Wi-Fi na základě uživatelského jména a hesla. Celkem lze nakonfigurovat až 256 klientských účtů.

WI-FI STANDARDY

802.11b/g/n/ac

PORTY

1× Gigabit WAN

FUNKCE

PoE, 2×2 MIMO, access point, Radius, WDS repeater, WPS, WPA & WPA 2

SPOTŘEBA (STAND-BY / PŘENOS)

8 / 13 W

rozměry a hmotnost

176 × 30 × 50 mm; 306 g

CENA

cca 4 000 Kč

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení