Menu

Test: Connect IT For Health Ergo Mouse CMO4400-BK

16.01.2023 15:00 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Connect IT For Health Ergo Mouse CMO4400-BK

Test: Connect IT For Health Ergo Mouse CMO4400-BK | foto: ConnectIT

Zvláště uživatelé, kteří sedí u počítače celou pracovní dobu a někdy i více, by se měli zamyslet nad pořízením ergonomické myši. Zajímavou novinku v podobě menší ergonomické myši s možností duálního bezdrátového připojení uvádí na trh značka ConnectIT.

Semivertikální myš s modelovým označením CMO4400-BK není úplně na výšku, jako bývají některé ergonomické modely, ale spíše se jedná o vyšší šikmou myš, které zle zajišťuje potřebné natočení ruky zmenšující riziko karpálních a šlachových poškození.

Myš je určena pro praváky a kromě klasického pravého a levého tlačítka s rolovacím kolečkem nabízí ještě tlačítko pro změnu rozlišení snímače pohybu a hned šest menších tlačítek nacházejících se nad prostorem pro palec. Tato tlačítka jsou ale umístěna blízko u sebe a mají stejnou velikost, takže ovládání není úplně intuitivní a je potřeba vizuální kontrola.

U optického snímače lze zvolit rozlišení 1 200, 1 600, 2 000 nebo 2 400 dpi, takže se jedná spíše o rychlejší myšku, starší uživatelé by možná uvítali ještě možnost nižšího rozlišení s pomalejším během kurzoru, ale na nejnižších 1 200 dpi lze pracovat i tak pohodlně. Připojení k počítači může probíhat pomocí 2,4GHz USB donglu, případně přes Bluetooth 5.0. Dongl je magneticky připevněn ve spodní straně myši a kousek vedle je i přepínač typu připojení (BT, vypnuto, USB 2,4 GHz) a tlačítko pro Bluetooth párování.

V přední části myši je USB-C konektor (potřebný USB-A/C kabel je součástí dodávky), ale ten slouží pouze pro napájení integrované 500mAh baterie, přes USB-A/C kabel ale myš nepracuje. Zajímavostí je malý displej, umístěný na levém boku pod palcem, který informuje o stavu baterie, typu připojení a nastavené citlivosti rozlišení. údaje na displeji jsou ale poměrně malé.

Povrch myši je plastový, lehce zdrsněný, v ruce tak drží docela dobře a neklouže, vzhledem ke kompaktnějším rozměrům je ale myška vhodná spíše pro uživatele s menší rukou. Použitý snímač pracuje spolehlivě i bez podložky a problémy s citlivostí jsme nezaznamenali ani na lesklém povrchu pracovního stolu.

Technická data

Snímač pohybu optický
Rozlišení snímače 1 200, 1 600, 2 000, 2 400 dpi
Ovládací prvky 9 tlačítek a rolovací kolečko
Připojení k počítači 2,4GHz, Bluetooth 5.0
Rozměry/hmotnost 109 × 74 × 58 mm / 111 g
Cena 999 Kč
CHIP výborný (1,5)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení