Menu

Test: Hama Fit Watch 4910

18.01.2023 10:45 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Hama Fit Watch 4910

Test: Hama Fit Watch 4910 | foto: Hama

Malé a lehké chytré hodinky se solidní výbavou a vysokou odolností vůči vodě obsahují všechny důležité senzory včetně kontroly tepu, měření obsahu kyslíku v krvi a sledování spánku.

Hodinky samozřejmě sledují i počet kroků a výkony až v 15 sportovních oblastech. na 1,09” LCD displeji lze sledovat upozornění aplikací z mobilního telefonu (SMS, WhatsApp, e-maily atd.) a na hodinkách lze ovládat přehrávání hudby z připojeného telefonu.

Hodinky spolupracují s aplikací Hama FIT Move, která je lokalizovaná do češtiny a podporuje i upgrade firmwaru.  Displej je typu LCD, takže nesvítí tak zářivě jako modely s OLED panelem, ale v podstatě je velmi dobře použitelný. Nejde úplně ke krajům hodinek, mohl by tak se zachováním rozměrů být i větší, ale obsah je pohodlně čitelný, a to i v sekci notifikací z zpráv přijatých přes WhatsApp. Intenzitu displeje lze regulovat ve třech krocích, venkovní viditelnost je dostatečná.

Hodinky se dobíjejí pomocí dodávaného magnetického kabelu s USB-A koncovkou, plné dobití zabere cca 90 minut a během testu jsme hodinky nabíjeli jednou za týden. Díky vysoké odolnosti vůči vodě na úrovni IP68 lze hodinky bez obav nosit i silném dešti a nevadí jim ani pád do vody nebo plavání.

Hodinky patří s rozměry 4,5 x 1,3 cm k průměru a mohou je tak bez problému nosit muži i ženy, jen bychom uvítali o něco delší pásek, na běžném mužském zápěstí zbývají pro zapnutí pouze tři až čtyři volné otvory a pásek tak lze jen těsně zasunout pod sekundární úchytku, pásek je ale standardní a lze jej vyměnit.

Díky nízké hmotnosti 34 gramů (včetně pásku) jsme o hodinkách na zápěstí většinou ani nevěděli a nebyl problém s nimi spát. Povrch displeje je dotykový, na pravé straně je ještě otočná korunka, ale ta neslouží k pohybu v menu, pouze k vstupu do menu. Ve výbavě není NFC čip pro mobilní platby, ale pomocí hodinek lze ovládat hudbu přehrávanou z mobilního telefonu.

Technická data

Displej 1,09“ / LCD, dotykový
Výbava Bluetooth 5.1, snímač tepu a SPo2, analýza spánku, IP68, smart notifikace
Hmotnost/rozměry 34 g / 45 × 13 mm
Cena 1590 Kč
CHIP výborný (1,8)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení