Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: Honor Band 6

Michal Bareš 03.05.2021

Nejnovější verze chytrého fitness trackeru od Honoru nabízí za atraktivní cenu skvělý velký AMOLED displej, dlouhou výdrž na baterii a senzory sledující tep, hladinu okysličení krve a kvalitu spánku.

Samozřejmě umí i klasické funkce pro sledování kroků a výkonu v řadě sportovních odvětví, přináší náhled oznámení a zpráv z telefonu a navíc poslouží i jako dálkové ovládání spouště fotoaparátu nebo přehrávání hudby.

Nejviditelnější inovací oproti minulému modelu je krásný 1,47" AMOLED displej s rozlišením 194 x 368 bodů a okraji roztaženými až do zaoblených boků. Intenzitu displeje lze nastavit v pěti úrovních, lze jej zapnout, aby svítil pět minut bez zhasínání a obsah obrazovky se automaticky zobrazí, když se na hodinky podíváme. Automatickou změnu intenzity jasu ale hodinky nemají. Na maximální stupeň intenzity jasu svítí displej tak, že jej lze pohodlně přečíst i na přímém slunečním světle, běžně většinou stačí třetí či čtvrtý stupeň. Na nejnižší jas vám náramek v noci nevypálí díru do očí.

Honor Band 6, měření kyslíku v krvi

Honor Band 6, měření kyslíku v krvi, zdroj: Chip

Honor Band 6 jsme měli možnost testovat ještě před oficiálním začátkem prodeje, takže vycházíme z několikatýdenních zkušeností. Výborná zpráva je, že během těchto několika týdnů jsme přes den náramek nosili prakticky neustále a o jeho přítomnosti na zápěstí jsme ani nevěděli. Lehké tělo váží jen 18 gramů (se silikonovým vyměnitelným páskem pak 31 gramů). K ergonomii náramku nemáme výhrady, díky jen 10mm tloušťce se nezadrhává pod mikinou nebo bundou. Samotné tělo hodinek je plastové, na spodní straně je řada senzorů a napájecí magnetický konektor, na jednom boku je nerušivý nápis Honor, na druhém jediné ovládací tlačítko, které slouží po jednom stisknutí k rozsvícení displeje, po druhém otevře menu s nabídkou měření různých cvičení (venkovní i vnitřní běh nebo chůze, cyklistika, rotoped, plavání, eliptický trenažér, veslovací trenažér), tepové frekvence, okysličení krve, různých přehledů i několika praktických miniaplikací. Ty slouží k vyhledání spárovaného telefonu, ke stopování času, nastavení časovače a budíku, sledování notifikací, aktuálního počasí i k dálkovému stisknutí spouště fotoaparátu. Hodinky také umí dálkově přepínat skladby přehrávané z telefonu i měnit hlasitost reprodukce. Některé funkce, jako například ovládání hudby, nefungují pod iOS a jistá omezení čekají i na majitelé Androidích telefonů bez nadstavby Magic UI 2.0 (Honor) nebo EMUI 11 (Huawei). Aplikace Zdraví (Huawei Health) je k dispozici v klasickém obchodu Google Play i v obchodu Huawei AppGallery. Náramek podporuje telefony se systémem Android 5.0 a vyšším nebo se systémem iOS 9 a vyšším.

Honor Band 6 ve vodě

Honor Band 6 ve vodě, zdroj: Chip

Lehké a odolné tělo náramku vydrží i pobyt ve vodě, výrobce slibuje vodotěsnost do 5 atmosfér (50 metrů), což bohatě stačí nejen na běh v dešti, ale i na dlouhodobý pobyt v bazénu. Díky nízké hmotnosti a kompaktním rozměrům lze mít Band 6 na ruce i přes noc, kdy dokáže sledovat a analyzovat kvalitu spánku. Tato funkce funguje bez problému, ale vyzkoušeli jsme ji jen jednou, přeci jen spát s gumovým náramkem okolo ruky není moc příjemné.

Napájení je realizováno pomocí dodávaného USB kabelu s magnetickou koncovkou, která se připojí na spodní stranu hodinek. Dobíjení je rychlé, na třídenní provoz stačí deset minut, na plné dobití baterie hodina a čtvrt. Během několikatýdenního testování jsme v běžném provozu (každý den od rána do večera na zápěstí, sledování času, notifikací, občasný test tepu a okysličení krve, 15 až 25 000 kroků denně) zaznamenali asi 9% pokles baterie za den, takže náramek Honor Band 6 nám na jedno nabití vydržel pohodlně deset dní provozu.

Během testu jsme náramek používali hlavně jako chytřejší hodinky, tedy ke sledování času a notifikací z telefonu, případně k občasné večerní kontrole ušlých kroků nebo ujetých kilometrů na kole. Ocenili jsme možnost sledovat průběžně tepovou frekvenci a občas spíš ze zájmu otestovat hladinu okysličení krve (Sp02). Aktivovali jsme funkci automatického rozpoznání sportovní aktivity, při které vás hodinky zabzučením informují, že detekovaly začátek chůze nebo běhu. Praktická drobnost, ale začátek sportovní aktivity musíte potvrdit na hodinkách, sledování se jinak nespustí.

V aplikaci Zdraví je k dispozici velké množství ciferníků (některé zpoplatněné) a displej hodinek lze přizpůsobit i vložením vlastní fotografie nebo obrázku. Pro fotografování skupin nebo s tripodem je praktická vzdálená spoušť fotoaparátu, kde lze nastavit i zpoždění. Párkrát jsme ocenili i funkci hledání spárovaného telefonu. Aplikace s uživatelem komunikuje česky.

Honor Band 6, aplikace Zdraví

Honor Band 6, aplikace Zdraví, zdroj: aplikace Zdraví

Honor Band 6 nemá vestavěný GPS modul, což znamená, že pro přesné sledování trasy běhu nebo chůze musíte mít v kapse nebo v batohu spárovaný mobilní telefon, jehož polohovací služby náramek využívá. Pro náročnější běžce, kteří s sebou do terénu nechtějí brát telefon a chtějí mít přímo v hodinkách uloženy oblíbené hudební skladby, tento náramek vhodný není. S ohledem na doporučenou cenu 1 299 Kč se ale jedná o velmi povedené zařízení, které za dostupnou cenu nabídne dlouhou výdrž na baterii, pohodlně se nosí a pokrývá nejčastěji používané funkce plnohodnotných chytrých hodinek.

Technická data:

Displej / rozlišení            1,47", barevný, AMOLED, dotykový / 368 × 194 bodů

Výbava                           Bluetooth 5.0, napájecí adaptér

Funkce                                   Měření srdečního tepu, měření okysličení krve, analýza spánku, sledování sportovních aktivit, notifikace, spoušť, budík, časovač, stopky, příjem hovorů, ovládání hudby

Hmotnost                                     31 g

Cena                                              1 299 Kč

 CHIP výborný (1,4)

 

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud