Menu
CHIP Speedtest

TEST: Honor Magic Earbuds

10.06.2020 10:16 | Michal Bareš + Přidat komentář
TEST: Honor Magic Earbuds

TEST: Honor Magic Earbuds | foto: CHIP

Za atraktivní cenu nabízí kromě ANC i průměrnou výdrž na baterii, pohodlný design a hlavně slušný zvuk.

Kromě nového notebooku uvedl Honor na trh i true wireless pecky s technologií aktivního potlačení okolních ruchů. Za atraktivní cenu těsně pod tři tisíce korun nabízí kromě ANC i průměrnou výdrž na baterii, pohodlný a atraktivní design a hlavně slušný zvuk. Výrobce vsadil na nožičkový design, připomínající sluchátka Apple AirPods, díky čemuž může být vnitroušní část lehčí a menší. Při nošení sedly pecky příjemně do ucha a za chůze ani za běhu nevypadávaly. Součástí balení jsou kromě nabíjecí kolébky i tři páry silikonových vložek různých velikostí. Dokovací plastová krabička je kvalitně zpracovaná a obsahuje 410mAh baterii, takže poslouží pro cca pětinásobné dobití sluchátek. 37mAh interní baterie zvládnou pecky pohánět bezpečně tři hodiny, bez ANC a na tišší hlasitost i čtyři. Celkem lze tedy počítat s 15 až 20 hodinami. Dobíjení je realizováno přes dodávaný USB-C kabel a kompletní doplnění baterie ve stanici zabere cca 90 minut, sluchátka se v ní dobijí za necelou půlhodinu. Ovládání je dotykové a jednoduché. Jediné, co lze na sluchátkách provádět, je jednou nebo dvakrát ťuknout na levé či pravé sluchátko. Defaultně jsou sluchátka nastavena pro dotykové ovládání intenzity ANC a přerušení hudby. V mobilní aplikaci Huawei AI Life lze pravému i levému sluchátku přiřadit i jiné funkce. Mobilní aplikace je strohá a v podstatě nic jiného nenabízí. Dokáže upgradovat firmware, ale nastavit ekvalizér nejde. Bluetooth párování je  snadné, na zadní straně krabičky je párovací tlačítko. Poté se už pecky párují automaticky po vyjmutí z krabičky. Mimochodem, při párování se sluchátka hlásí jako Huawei Walrus, tedy Mrož. Příjemnou funkcí je automatické vypnutí po vysunutí z ucha. Kvalita ANC je velmi dobrá. Režim aktivního tlumení účinně odruší okolní ruchy, ale překvapilo nás, že v hybridním režimu několik sekund před tím, než nás na chodníku předjelo auto, sluchátka vydávala šumivý zvuk, praktické. V režimu handsfree jsme ocenili perfektní kvalitu zvuku i mikrofonu.

Sluchátka jsou ale trochu náladová na typ přehrávané hudby. Měli jsme dokonce pocit, že byla schválně naladěna tak, aby uspokojila mladé uživatele. Moderní hudbu totiž zvládají velmi dobře, ale například u rockových, jazzových nebo vokálních skladeb je atmosféra slabší. Sluchátka zachází s basy vcelku kultivovaně, což je příjemné, ovšem například ve skladbě Almost Like The Blues se v hlubokém hlase Leonarda Cohena sem tam ozvalo lehké drnčení. Příjemně reprodukovala i Zuzanu Navarovou, ale na její výšky občas nedosahovala. V multiinstrumentálních skladbách alba We Shall Overcome od Springsteena se projevilo znatelné slévání nástrojů a ztráta detailů. V každém případě ale kvalita zvuku na běžné cestování v dopravních prostředcích více než stačí. S přihlédnutím k povedenému ANC a pohodlnému designu  nabízí Honor Magic Earbuds za tři tisíce velmi dobrou kombinaci ceny a výkonu.

Typ sluchátek  True Wireless
Připojení  Bluetooth 5.0
Frekv. rozsah 20–20 000 Hz
Výbava  USB-C, ANC, 3 páry vložek
Výdrž na baterii (sluchátka / stanice) 3,5 hodiny / 15 hodin
Hmotnost (sluchátka / stanice) 2x 5 g  / 50 g
Cena 

cca 2 990 Kč

CHIP výborný (1,6)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.