Menu

Test: Mio Spirit 6970 Full Europe LM

16.08.2015 12:46 | Karel Kovar + Přidat komentář
Test: Mio Spirit 6970 Full Europe LM

Test: Mio Spirit 6970 Full Europe LM | foto: CHIP

Má ještě v době chytrých telefonů smysl klasická navigace? Jasnou odpověď na tuto otázku nám dala více než tisíc kilometrů dlouhá cesta na dovolenou: ano, má. 

Jízda s hlasovou navigací, navigování v pruzích a rychlým přepočtem trasy se jednoduše s „mobilem“ srovnávat nedá. U Mio Spirit navíc nechybí funkce RDS TMC, která vás včas upozorní na aktuální dopravní situaci, takže máte šanci se vyhnout kolonám. Samozřejmostí je zde doživotní aktualizace map, přičemž interval 4x ročně je rozumnou odpovědí na tempo výstavby silniční sítě v Evropě. Pokud toho najezdíte hodně, můžete s touto navigací ušetřit i nezanedbatelnou částku: obsahuje totiž databázi kamer a rychlostních radarů. Při střídání řidičů jsme také ocenili jednoduchost ovládání – rozhodně zde nehrozí hledání nějaké funkce nebo bloudění v menu. Výborně přístupné jsou zde například rychlé vyhledání zájmových bodů (parkovišť, bankomatů, lékáren) nebo vytváření a editace bodů zájmu.

A jaká byla v praxi? Při cestě do Chorvatska jsme ocenili výbornou čitelnost displeje i při ostrém slunci (kterého bylo letos víc než bylo příjemné). Poblíž Vídně zabodovala funkce TMC, která nás včas varovala před kolonou, které jsme se tak mohli snadno vyhnout.

Z navigačního hlediska jsme na jediné drobné selhání narazili na novém, přibližně dva kilometry dlouhém obchvatu Freistadtu poblíž rakouského Linze. Ten v mapách chyběl a tak navigace simulovala cestu lesem. Po jeho skončení se ale ihned „chytla“ a dále navigovala bez nejmenšího zaváhání.

 

V tunelu na novém obchvatu byla navigace trochu zmatená...

 

Pokud bychom měli navigaci něco vytknout, byla by to pomalejší odezva displeje a ne příliš příjemný hlas „navigátora“. Smutnou bolestí většiny navigací je i zde chybějící kompletní databáze českých „čísel popisných“ – cílem tak v celé řadě případů musí být jen konkrétní ulice. I přes tyto drobné výtky lze Mio Spirit 6970 označit za příjemného společníka na cestách.

 Technická data:

Displej /rozlišení         5“ (12,7 cm) / 480×272

Funkce:                       RDS TMC, databáze radarů

Výbava:                      Bluetooth, GPS, AV vstup, MicroSD slot

Rozměry:                    142x86x14 mm

Obsah balení:              navigace, DVD, držák, autonabíječka

Cena                           3 700 Kč

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení