Menu

Test: Samsung Buds2 Pro

10.01.2023 14:36 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Samsung Buds2 Pro

Test: Samsung Buds2 Pro | foto: Samsung

Sluchátka Samsung Galaxy Buds2 Pro nás přesvědčila výborným zvukem, perfektním odhlučněním, slušnou výdrží na baterie i pohodlným usazením v uchu.

 

Rozhodně nejlepší TWS špunty od Samsungu obstály v testu ve všech ohledech na výbornou. Od prvotního zasunutí do uší, ve kterých sedí příjemně a pevně, přes nadšení z vynikajícího zvuku až po dokonale srozumitelné hovory a slušnou výdrž na baterii. Samsung do těchto miniaturních sluchátek vměstnal dva měniče do každého špuntu v kombinaci s dvakrát tři mikrofony, které pracují na intenzivním odhlučnění okolí i na zprostředkování telefonních hovorů a online konferencí. 

Samsung Buds Pro 2 patří mezi absolutní špičku a nadchly nás dokonalými detaily a vysokým rozlišením hlasů, nástrojů a skvělým citem pro prostor. Tato sluchátka doporučujeme pro uživatele, kteří rádi odposlouchávají text písní a nechtějí si k tomu brát texty z internetu. Srozumitelný je každý verš i slova, která jste doposud nerozpoznali. K tomu připočteme výborně zpracované basy, které jsou tak akorát intenzivní, ale nepřehlušují produkci tam, kde nemají. Díky samostatnému měniči jsou výšky ledově jiskřivé, středy a hlasy perfektně definované. Při provozu jsme dávali přednost dynamickému nastavení ekvalizéru, v normálním režimu hrála trochu nudně. Z hlediska zvukové kvality nemáme nejmenší výhrady, naopak jsme nadšeni, toto jsou rozhodně nejlepší TWS pecky od Samsungu. 

01-14-sm-r177-004-dynamic-lavender-h-1

Samsung Galaxy Buds2 Pro, foto: Samsung

Tvarově jsou sluchátka velmi podobná předchozímu modelu a sdílí s ním vynikající pohodlí i pevné, přesto pohodlné usazení do ucha. Při dlouhodobém testu jsme nemuseli špunty otravně každých pár minut přesazovat a neměli jsme ani pocit, že nám musí během okamžiku vypadnout na chodník. Vytažení sluchátek z dobíjecí kolébky je snadné, magnety se postarají o snadné a správné opětovné uložení. Dobíjecí kolébka je malá a lehká (54 gramů), zpracování je perfektní, chod víka přesný.

Sluchátka lze díky certifikaci IP7 nosit i v lehkém dešti, na plavání je ale doporučit nelze. Uvnitř kolébky je akumulátor, který stačí na 35 hodin provozu bez ANC, resp. 23 hodin provozu se zapnutým potlačením okolních ruchů. Na jedno nabití vydrží špunty v závislosti na hlasitosti reprodukce osm hodin bez ANC, nebo pět a půl hodiny s aktivovaným aktivním potlačením okolních ruchů. Nabíjení probíhá přes USB-C port (plné dobití zabere dvě hodiny a 25 minut), případně bezdrátově. Po 15 minutách dobíjení zvládnou sluchátka přehrávat hudbu čtyři hodiny bez ANC a dvě hodiny a 43 minut s ANC.

Pokud máte smartphone Galaxy s Androidem 10 nebo novějším, můžete sluchátka lokalizovat, pro uživatele všech značek mobilních telefonů je možné nechat Buds2 Pro při hledání vydávat pípnutí. Sluchátka lze spojit s více zařízeními od Samsungu, bohužel ale postrádají skutečný Bluetooth multipoint pro připojení k notebooku a jinému mobilnímu telefonu. Vyndáte-li jednu pecku z ucha, přehrávání hudby pokračuje v druhém, což nemusí každému vyhovovat. Hudba se zastaví, až když vyndáme obě sluchátka z uší. A když je tam pak vrátíme, hudba nezačne automaticky hrát, je nutné ji opět spustit. 

Technická data

Typ sluchátek True Wireless
Připojení Bluetooth 5.3
Frekvenční rozsah 20 – 20 000 Hz
Výbava ANC, USB-C, IPX7, Qi
Výdrž na baterii (sluchátka/stanice) 8:08 / 35:02 h:m
Výdrž na baterii s ANC (sluchátka/stanice) 5:22 / 23:06 h:m
Hmotnost (sluchátka/stanice) 5 / 54 gramů
Cena cca 4000 Kč
CHIP výborný (1,5)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Článek propadák

    Více amatérskou recenzi jsem dlouho nečetl. Viz fotka sluchátek, které nejsou buds2 pro, ale pouze buds2… a mohl bych pokračovat.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení