Menu

Test: Seagate Storage Expansion Card 1TB

22.04.2021 11:18 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Seagate Storage Expansion Card 1TB

Test: Seagate Storage Expansion Card 1TB | foto: Zdroj: Seagate

Speciální externí rozšiřující disk s kapacitou 1 TB je určen pro herní konzole Xbox X/S a nabízí stejnou rychlost a dobu odezvy jako interní úložiště. Je praktický, snadno přenositelný, ale stojí nemalé peníze.

Zaplnit úložný prostor konzole Microsoft Xbox, přestože má kapacitu 1 TB, není zase takový problém, protože některé hry zaberou klidně 70 až 100 GB. Nové verze Xboxu X a S proto obsahují speciální slot pro vložení rozšiřující karty s kapacitou 1 TB (konkrétně 920 GB) a rychlostí srovnatelnou s interním použitým SSD diskem. Interně karta komunikuje se sběrnicí konzole prostřednictvím rozhraní NVMe PCI Express Gen4, a to na dvou kanálech. Seagate je momentálně jediným výrobcem, který nabzí externí SSD úložiště, jenž je přímo z balení kompatibilní a stejně rychlé jako interní úložiště Xboxu. Karty velikosti poloviny krabičky od zápalek (rozměry 3 x 5,5 x 0,6 cm) vyrábí Seagate a instalace je velice jednoduchá. Stačí elegantní kartičku zasunout do Xboxu a systém zahlásí, že je externí úložiště připraveno.  Uložíte-li na své oblíbené hry na tuto kartičku, můžete je snadno přenášet ke kamarádům a spouštět je pak snadno a rychle na jejich kompatibilním Xboxu X/S. Proprietární řešení má jednu nevýhodu, tedy vysokou cenu cca 6 600 Kč. 1TB externí SSD disk s rozhraním USB 3.0 stojí třetinu, ovšem nespolupracuje s konzolí tak svižně. V rámci testu jsme při přehrávání her z Expansion Card nezaznamenali žádné zpoždění oproti provozu her uložených na interním disku konzole.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.