Menu

TEST: Sluchátka Beyerdynamic Lagoon, perfektní zvuk přímo na míru

30.03.2020 09:00 | Michal Bareš + Přidat komentář
TEST: Sluchátka Beyerdynamic Lagoon, perfektní zvuk přímo na míru

TEST: Sluchátka Beyerdynamic Lagoon, perfektní zvuk přímo na míru | foto: CHIP

Klasické "traktory" si naladíte dle svých zvukových preferencí přesně podle svého vkusu. Stačí si stáhnout do smartphonu potřebnou aplikaci a spustit několikaminutový test.

Po jeho dokončení se vytvoří profil odpovídající tomu, jaké frekvence majitel na obě uši slyší, resp. neslyší. Ty, které slyší hůře, budou pak během reprodukce zesíleny. Systém funguje dobře, kvalita reprodukce se po vytvoření vlastního profilu výrazně zlepšila (sluchátka k nám dorazila s přednastaveným profilem jiného testera a původní reprodukce nás vůbec nepotěšila). Kvalita zvuku je vynikající a nenašli jsme v ní žádné slabé místo.

Sluchátka hrají opravdu skvěle, poradí si jak s výraznými basy, tak s vokály a dokážou vyrobit jiskřivé a přesné výšky. Oceňujeme vysokou dynamiku hudby. Ve výbavě nechybí ani systém aktivního potlačení okolních hluků (ANC), který má dvě úrovně intenzity a je na velmi dobré úrovni. Nedosahuje sice úplně kvalit referenčních sluchátek Sony WG-1000XM3, která tlumí okolní ruchy nejlépe, ale odrušení od okolí je výrazné, obzvláště co se týče hlubších ruchových frekvencí.

Bezdrátová sluchátka bude většina uživatelů poslouchat přes Bluetooth (podpora AptX, AptX LL, AAC, SBC), ale mají i 3,5mm audiokonektor pro připojení pomocí kabelu. Tuto variantu (s vypnutým ANC) ocení zvukově náročnější posluchači. Sluchátka lze ale také připojit k telefonu přes USB-C kabel. V takovém případě lze poslouchat hudbu a zároveň je dobíjet z akumulátoru telefonu, praktická věc. Díky měkkému polstrování drží sluchátka pevně a pohodlně na hlavě.

Technická data

Typ sluchátek circumaurální
Frekvence 10 Hz – 30 kHz
Výbava Bluetooth, NFC, ANC, USB-C, 3,5mm audiokonektor, pouzdro, audiokabel
Výdrž na baterii 25 hodin (s ANC), 45 hodin (bez ANC)
Hmotnost 284 g
Cena 9 990 Kč
CHIP výborný (1,4)

 

Mohlo by vás také zajímat: srovnávací test top 10 bezdrátová sluchátka

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení