Menu

Test: TP-LINK TL-PA8030P

26.06.2015 21:23 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Test: TP-LINK TL-PA8030P

Test: TP-LINK TL-PA8030P | foto: CHIP

Powerline adaptéry TP-LINK TL-PA8030P s nominální propustností 1 200 Mb/s jsou v současné době nejrychlejším síťovým zařízením tohoto v našem srovnávacím žebříčku.

Tuto skvělou pozici si adaptéry TP-LINK TL-PA8030P pro přenos síťového signálu v elektrickém vedení vydobyly maximální naměřenou rychlostí přenosu dat na úrovni 330 Mb/s, kterou jsme naměřili za ideálních podmínek. Ani další výsledky, za podmínek ztížených větší vzdáleností přenosu a při přechodu mezi dvěma různými fázemi v pojistkové skříni, nejsou vůbec špatné a pohybují se na úrovni 100 Mb/s Ethernetu. díky tomu představují powerline adaptéry TP-LINK TL-PA8030P ideální alternativu k natahování síťových kabelů po celém bytě či domě. Prostřednictvím těchto adaptérů navíc můžete připojit i větší množství počítačů, chytrých televizí, access pointů a dalších zařízení, jelikož jsou vybaveny hned třemi gigabitovými LAN porty. Adaptéry jsou sice poněkud rozměrnější, ale alespoň obsahují i průchozí elektrickou zásuvku. Spotřeba 6, resp. 6,8 wattů při klidovém stavu resp. za provozu je zcela v normě, při stand-by režimu, do kterého se powerline adaptéry při delší nečinnosti automaticky přepnou, klesne spotřeba na pouhých 0,6 wattu. Powerline adaptéry TP-LINK TL-PA8030P nejsou zrovna levné, na druhou stranu vám ale mohou ušetřit spoustu práce s natahováním kabelů. Existuje i trochu levnější varianta TL-PA8010P s jedním gigabitovým LAN portem.

TECHNOLOGIE

 

HomePlug AV2 MIMO

VÝBAVA

3× Gb/s LAN, průchozí zásuvka (16 A)

 

SPOTŘEBA  (STAND-BY / KLID / PŘENOS)

0,6/6,0/6,8 W

 

ROZMĚRY

131 × 72 × 42 mm

 

CENA

cca 3 800 Kč

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení