Menu

Výkonný outdoorový telefon s termokamerou

15.08.2022 15:00 | Michal Bareš + Přidat komentář
Výkonný outdoorový telefon s termokamerou

Výkonný outdoorový telefon s termokamerou | foto: Jonathan Kemper/Unsplash

Cat S62 Pro není telefon pro běžné každodenní používání. To se dá poznat už z loga „CAT“, které se obvykle nachází pouze na bagrech a jiných těžkých stavebních vozidlech.

Samotný výrobce označuje tento smartphone jako „pracovní telefon“, což je doslova přesné. Odolný outdoorový mobilní telefon toho hodně vydrží a je certifikován podle vojenské normy MIL-STD-810G. Přežije pád z výšky 1,8 metru, je prachotěsný a vodotěsný a lze jej čistit mýdlem nebo dezinfekčními prostředky. Displej chrání moderní sklo Gorilla Glass 6.

Vrcholem telefonu je funkce, kterou málokdo potřebuje, ale kterou by chtěl mít každý: kvalitní termokamera. Fotoaparát S62 Pro je vybaven vysoce citlivým senzorem FLIR Lepton 3.5, který spolehlivě zobrazuje teploty v rozmezí od -20 ° C do +400 °C. Termokamera spolupracuje s aplikací MyFLIR Pro, která byla speciálně vyvinutá pro tento model. Funguje velmi jednoduše, stačí ťuknout na obrazovku a zobrazí se přesná teplota zaměřeného objektu. Pomocí tlačítka spouště pak můžeme snadno pořizovat termální snímky a ukládat je jako fotografii.

Odolnost a velká baterie se projevily na hmotnosti. Cat S62 Pro váží téměř čtvrt kilogramu a s tloušťkou 13,7 mm je také výrazně tlustší než běžné mobilní telefony. Na to, že se jedná o outdoorový smartphone, je však poměrně drobný a lze jej ovládat i mokrými prsty nebo v rukavicích. 5,7palcový displej má rozlišení Full HD+ (2 160 x 1 080 pixelů).

cat-infra

V rámci studentského programu podnikly dva smartphony Cat S62 Pro výpravu až na hranici vesmírného prostoru. Do výšky 35 km je vynesl balón. | Zdroj: webové stránky výrobce/"Sending a Cat Rugged Smartphone into Space"

Společnost Cat zde sází na technologii panelu IPS. Displej je pěkný a ostrý, ale s jasem 524 cd/m2 není nijak zvlášť jasný. Výrazně zkreslená je také kalibrace barev, celá obrazovka vypadá, jako by byla zahalena jakýmsi modrým závojem. Bílý bod odpovídá skutečnosti pouze ze 70 procent.

Výkon je na druhou stranu dobrý: Qualcomm Snapdragon 660 pracuje s taktem až 2 200 MHz a spolu s 6 GB operační paměti zajišťuje slušný výkon. Kromě termokamery je k dispozici 12Mpx kamera s optickou stabilizací, která vytváří dobré fotografie.   

Srovnání doby provozu mobilních telefonů ve venkovním prostředí (v hodinách):

Cat S62 Pro 13:09
Blackview BL500 13:57
Samsung Galaxy Xcover Pro 11:48

 

První místo v našich seznamech nejlepších neznamená vždy, že je toto zařízení nejlepší volbou pro každý účel a každý scénář. Každopádně pro nejlepší outdoorový smartphone s termokamerou Cat S62 Pro naším doporučením je.

Technické specifikace: Cat S62 Pro

Procesor Qualcomm Snapdragon 660
Obrazovka 5,7" (2160 x 1080)
Kapacita akumulátoru 4000 mAh
Hmotnost/Rozměry 248 g / 159 x 77 mm
Outdoorové specifikace IP68/IP69 Mil-Spec 810H
Termokamera FLIR Lepton 3.5

 

Zdroj: autorský text

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Mam S62 PRO

    Vlastním telefon o kterém se píše v tomto článku a jak zde již zmiňuje uživatel předchozí generace telefonu Cat, největší nedostatek je baterie. 4000 mAh je dnes docela podprůměrná kapacita a po 9 měsících používání pociťuji znatelně pokles výdrže. Na co je vám super odolný telefon když ho musíte 2× denně nabíjet? Abych nepsal jen negativní recenzi, tak musím uznat, že odolností předčil všechna očekávání a nemusíte se bát, že vám někde upadne na zem nebo do vody. Termokamera je kvalitní a mezi mobily naprosto jedinečná. Jeden čas jsem měl problém s aplikací myflir pro, která se po zapnuti hned ukončovala (po aktualizaci v pořádku). Doufám, že se baterie může nechat vyměnit v servisu bez porušení záruky.

    Reagovat na komentář

    Cat už nikdy více. Mám S61 a doteď tenhle telefon má velké problémy s baterií a celkově s managementem dobíjení. Tel za 20tis a nikdo není schopen toto vyresit

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení