Menu
CHIP Speedtest

Windows 10 gadgets: kultovní rozšíření Windows si můžete dopřát i v jejich nejnovější verzi

14.10.2019 12:00 | Jiří Palyza
Windows 10 gadgets: kultovní rozšíření Windows si můžete dopřát i v jejich nejnovější verzi

Program 8GadgetPack zpřístupní miniaplikace i uživatelům Windows 10. Můžete opět využít postranní panel a umístit si na něj oblíbené widgety.

Pokud vám ve Windows 10 chybí postranní panel s praktickými pomůckami, známými v podobě widgetů z Windows Vista nebo Windows 7, nemusíte zoufat. S pomocí programu 8GadgetPack získáte nejdůležitější gadgety a widgety jednoduše zpět a můžete je umístit na postranní panel v prostředí Windows 10.

8GadgetPack v30.0 dobrý
Pomocí bezplatného nástroje 8GadgetPack můžete použít widgety a postranní panel známý z operačních systémů Vista a Windows 7 také na ploše Windows 8, Windows 8.1 a Windows 10. stáhněte si

8GadgetPack: využití postranního panelu ve Windows 10

windows-sidebar-1

Boční panel ve Windows: díky 8GadgetPack i ve Windows 10.

8GadgetPack obsahuje celkem 58 gadgetů Windows, které ve většině případů fungují i ve Windows 10. Bezplatný nástroj vám umožní použít praktický postranní panel, který si pamatujete ze systémů Windows Vista a Windows 7. Na něj si pak můžete umístit požadované miniaplikace.

Jejich výběr je poměrně veliký, najdete zde nejlepší pomůcky pro mnoho účelů. 7Sidebar vám zprostředkuje umístění postranního panelu na plochu. Informace o využití vašeho CPU nebo operační paměti si poté můžete nechat zobrazit prostřednictvím All CPU Meter. Zobrazit si také můžete každodenně využívané informace, jako např. hodiny nebo předpověď počasí.

Widgety obohatí váš desktop

windows-sidebar-2

8GadgetPack: spustit si můžete opravdu mnoho gadgetů

Z celkového počtu 58 integrovaných widgetů se jich zobrazilo ve Windows 10 57. Všechny dostupné položky fungovaly při testování perfektně. Podle vývojářů může občas dojít k problémům s kompatibilitou, to ale samozřejmě záleží především na konfiguraci vašeho systému. Mimochodem, většina gadgetů pochází od vývojářů třetích stran, jen malá část oficiálně od Microsoftu. Uživatelé, kteří si rádi hledají své widgety sami, si je i snadno nainstalují. Jen je třeba myslet na to, že se jedná o soubory s příponou .gadget.

Program 8GadgetPack není jen pouhým zprostředkovatelem miniaplikací v prostředí Windows 10, poskytuje také některé funkce. Pro každý widget si např. můžete nastavit průhlednost, v případě potřeby změnit design a zvlášť často používané widgety připnout trvale. Ty pak budou viditelné na každé obrazovce bez ohledu na to, jaké nástroje budou otevřeny paralelně.

Pokud jste si oblíbili widgety ve Windows 7 a Vista, a v současných Windows 10 vám chybí, 8GadgetPack vám tuto možnost zprostředkuje. Díky malému bezplatnému nástroji si tuto funkcionalitu můžete dopřát i dnes při každodenní práci s nejnovější verzí operačního systému.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení