Menu

Který operátor má nejlepší síť v Česku? T-Mobile získal ocenění za rychlost

28.02.2023 11:10 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Který operátor má nejlepší síť v Česku? T-Mobile získal ocenění za rychlost

Který operátor má nejlepší síť v Česku? T-Mobile získal ocenění za rychlost | foto: Jakub Fišer, Chip.cz

Ačkoliv kvalita sítí tuzemských operátorů je vesměs podobná – excelují v rychlosti i v pokrytí – na prvním místě může být jen jeden. Společnost Ookla pořádala na českém trhu soutěž, kterou podle jejích metrik s přehledem vyhrál T-Mobile.

Pokud neznáte společnost Ookla, pravděpodobně vám něco říká program na měření rychlosti vaší sítě Speedtest. Ookla tuto aplikaci provozuje a má tedy poměrně kvalitní přehled o tom, kdo z českých operátorů si v tomto klání vede nejlépe.

T-Mobile má nejlepší síť v ČR

Na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně předala americká firma Ookla speciální ocenění českému zastoupení operátora T-Mobile. Ten získal rovnou tři ceny: za nejlepší pokrytí, nejrychlejší připojení a obecně nejlepší síť. Samozřejmě v rámci České republiky. T-Mobile tak porazil O2 i Vodafone.

Cenu z rukou zástupců společnosti Ookla převzali za T-Mobile Česká republika manažeři rozvoje mobilních sítí Otakar Mráz a Endre Miklós, manažer pro firemní záležitosti Martin Orgoník a tisková mluvčí operátora Patricie Šedivá.

Generální ředitel Ookla se k ocenění vyjádřil takto: „Ocenění Speedtest Awards, které uděluje společnost Ookla, je elitní označení vyhrazené pro nejrychlejší a nejvýkonnější operátory pevného širokopásmového připojení a mobilních sítí na celém světě. S potěšením předáváme společnosti T-Mobile ocenění za nejrychlejší mobilní síť, nejlepší mobilní pokrytí a nejlepší mobilní síť v České republice. Toto ocenění je důkazem výjimečných výsledků ve 3. a 4. čtvrtletí roku 2022, které vycházejí z důkladné analýzy testů provedených společností Ookla z podnětu spotřebitelů pomocí nástroje Speedtest.“

Se svou trochou do mlýna pak přišel i T-Mobile: „T-Mobile trvale investuje do rozvoje svých sítí a zlepšování služeb zákazníkům obrovské finance i úsilí. Výsledky nezávislé analýzy dat, navíc z tak značného množství měření, jasně ukazují, že se tyto investice vyplácejí a daří se nám je proměňovat ve špičkovou úroveň kvality služeb pro naše zákazníky.“

Zdroj: Ookla, Tisková zpráva

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení