Menu

Kuriózní produkt od LG: nový monitor sází na nezvyklý formát

24.12.2021 15:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Kuriózní produkt od LG: nový monitor sází na nezvyklý formát

Kuriózní produkt od LG: nový monitor sází na nezvyklý formát | foto: Hana/Unsplash

LG představil nový typ monitoru. Zvláštností je jeho formát 16:18, který má pomoci uvolnit krční svaly a zabránit následné bolesti.

Firma LG představila zajímavou novinku v oblasti monitorů. Jedná se o obrazovku s poměrem stran 16:18, takže jde v podstatě o dva displeje formátu 16:9, umístěné nad sebou. Jak LG upřesňuje ve svém oznámení, novinka má tomu také odpovídající název: LG Dual Up.

Nový formát by měl poskytnout dvě hlavní výhody. Tou první je zvýšená produktivita díky dodatečnému prostoru. Displej by mohli ocenit především IT profesionálové nebo uživatelé, kteří se zabývají tvorbou obsahu.

Druhá výhoda se týká zdraví. Tento formát výrazně omezuje nutnost pohybu hlavy do stran, který je zcela běžný při používání dvou anebo tří monitorů. To je považováno za jednu z hlavních příčin následných bolestí v krku.

Inovativní obrazovka od LG: oficiální uvedení by mělo následovat za několik týdnů

lgdualmonitor

Novinka od LG, monitor DualUp, je navržen tak, aby snižoval zátěž krčních svalů. | Zdroj: LG

LG odhalilo také první technické detaily zařízení. Obrazovka bude mít úhlopříčku 27,6". Rozlišení je pojmenováno jako Square Double QHD (SDQHD) a má neobvyklých 2560 x 2880 pixelů. Monitor se také dodává s držákem LG Ergo. Ten se dá jednoduše přimontovat na stůl.

Cenu zatím výrobce neupřesnil. Oficiálně ale oznámil, že nový displej představí v rámci své akce, kterou chystá na 4. ledna 2022 v rámci tradiční výstavy spotřební elektroniky CES 2022.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Proč kuriózní ?

    EIZO vyrábí čtvercový EV2730Q FlexScan 1920×1920 a na práci je výborný, používám ho léta. A se čtvercovým formátem není třeba řešit otáčení monitoru na výšku.

    Tento se čtvercovému formátu blíží a má větší rozlišení, čili z hlediska formátu i rozlišení pro mne možný kandidát. Uvidíme, jaké budou další parametry a cena

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení