Menu
CHIP Speedtest

Kuriózní smartphone s Androidem: telefon na zápěstí by se měl objevit ještě letos

19.05.2020 15:00 | Jiří Palyza
Kuriózní smartphone s Androidem: telefon na zápěstí by se měl objevit ještě letos

Už v roce 2014 jsme měli mít možnost nosit na svých zápěstích smartphone Rufus Cuff. Mezitím však zprávy ohledně připravované kuriozity utichly. Nyní se výrobce opět hlásí o slovo: Rufus Cuff má být na trhu ještě letos.

Rufus Cuff měl dobýt trh už před šesti lety. To se však nikdy nestalo a místo toho všechny informace o novém telefonu s Androidem utichly. Nyní se však znovu objevily překvapivé aktuality o telefonu na zápěstí: podle zpráv, které výrobce oznámil v kampani Indiegogo, Rufus Cuff má být dodán ještě v letošním roce.

Rufus Cuff se objeví v roce 2020 v nové verzi

rufuscuff1

Smartphone namísto chytrých hodinek: mobilní telefon na zápěstí by se na trhu měl objevit v létě 2020.

Protože se v posledních letech vývoj v oblasti smartphonů výrazně posunul, na trh má přijít nová verze smartphonu na zápěstí. Namísto původního už zastaralého Androidu Kit Kat (Verze 4.4) by měl běžet na Androidu Nougat (Verze 7.1). Na rozdíl od chytrých hodinek by mělo být zařízení osazeno plnohodnotným operačním systémem pro smartphony. Pokud byste předpokládali, že nasazena bude nejnovější verze Android 10, tak v tomto ohledu Rufus Cuff i přes aktualizaci zaostává.

Nový model chytrého telefonu Rufus je osazen čtyřjádrovým procesorem s taktem 1,5 GHz. Kapacita paměti RAM byla zvýšena z 1 GB na 3 GB a úložný prostor pro data a aplikace je s 32GB na úrovni nových Apple Watch Series 5. Akumulátor se drží při zemi. Přestože jeho kapacita vzrostla z původních 1100 mAh na 2800 mAh, stále je výrazně pod hodnotami současných vlajkových lodí.

Rufus Cuff: vzhled a vybavení telefonu s Androidem

rufuscuff2

Ve srovnání s chytrými hodinkami je Rufus Cuff výrazně větší.

Provedení mobilu Rufus Cuff bylo původně zamýšleno v robustním plastovém pouzdře. Výrobce ale jde s dobou a telefon pro zápěstí chce dodávat v kovovém pouzdře, které jej nyní také chrání před stříkající vodou (IP67). Je také vybaven monitorem srdeční frekvence a přijímačem GPS. Smartphone není osazen podporou 5G, ale zvládne LTE a 4G.

Rufus Labs také přepracoval velikost telefonu. Místo původně plánovaného formátu 3,2 palců se zmenšil na 2,9 palce. Je však stále větší, než běžné smartwatch. Pro srovnání: Apple Watch Series 5 mají rozměr 1,7 palce. Rufus je ale přehlednější než občas velmi malé displeje chytrých hodinek. Operace s ním však může být komplikovaná zvlášť v zimě v teplé zimní bundě nebo oblečení s dlouhým rukávem.

Rufus Cuff: přehled specifikací

rufuscuff3

V tabulce je uvedeno přímé srovnání parametrů staré a nové verze Rufusu.

Kuriozní smartphone přichází o šest let později

Výrobce plánuje letos v létě dodat prvních 500 kusů. Uvidí, zda si na rychle rostoucím a stále se měnícím trhu sice revidovaný, nicméně zastaralý telefon najde své zákazníky. Rufus Cuff by mohl potěšit uživatele, kteří mají rádi technologie a nebojí se experimentovat. Nový mobil by se tak mohl stát podnětem pro plnohodnotné smartphony v malém formátu.

mohlo by vás také zajímat: objevily se nové úniky o iPhone 12, který by měl být zcela bez kabelů


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení