Menu

Kvůli chybějící nabíječce musí Apple jednomu ze zákazníků uhradit nemalou kompenzaci

26.04.2022 17:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Kvůli chybějící nabíječce musí Apple jednomu ze zákazníků uhradit nemalou kompenzaci

Kvůli chybějící nabíječce musí Apple jednomu ze zákazníků uhradit nemalou kompenzaci | foto: MiVargof/Pixabay

Výrobce Apple by mohl čelit vysokým nákladům. Podle rozhodnutí soudu musí firma jednomu ze zákazníků zaplatit přibližně 1000 EUR. Důvodem je chybějící nabíjecí adaptér v balení nového iPhonu. Jde o precedens pro další očekávatelné reakce v budoucnosti?

Chybějící nabíjecí adaptéry u nových iPhonů se mohou obrátit proti Apple. Podle rozhodnutí brazilského soudu, které padlo před pár dny, musí výrobce zákazníkovi zaplatit odškodné ve výši přibližně 1000 EUR. O celé kauze se zmiňuje server MacRumors a poukazuje na skutečnost, že v Brazílii není podle spotřebitelského zákoníku možné prodávat mobilní telefon a nabíječku zvlášť.

Při koupi nového iPhonu zákazníci očekávají, že si koupí kompletní produkt, který lze také dobíjet. V loňském roce dostal Apple za porušování práv spotřebitelů od brazilské vlády pokutu ve výši dvou milionů USD.

iPhone bez nabíjecího adaptéru: může se tato kauza stát základem pro další žaloby?

applecharger

Absence nabíjecího adaptéru v balení nových iPhonů se do budoucna může obrátit proti Apple. | Zdroj: Homemade Media/Unsplash

Žaloba se prozatím omezila pouze na jednoho zákazníka iPhonu v Brazílii. Je ale možné, že se uvedený příklad stane precedentem pro další zákazníky, kteří podobný krok také zvažují. Pokud by případ vyústil ve velké množství žalob, mohlo by se to Applu rychle prodražit.

Je také možné, že Apple přehodnotí své rozhodnutí a minimálně na brazilském trhu bude k iPhonu nabíjecí adaptéry opět dodávat. Oficiální vyjádření společnosti k celému případu prozatím není k dispozici.

Zdroj: MacRumors

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení