Menu

LastPass hacknut, doporučená změna hlavního hesla

17.06.2015 10:50 | Karel Kovar + Přidat komentář
LastPass hacknut, doporučená změna hlavního hesla

LastPass hacknut, doporučená změna hlavního hesla | foto: CHIP

Před několika dny čelila interní síť společnosti stojící za softwarem LastPass útoku hackerů a pravděpodobně došlo k úniku dat. 

Mít bezpečná a snadno zapamatovatelná hesla je poměrně obtížné, ne-li nemožné. Velký počet uživatelů tento problém řeší použitím specializovaného softwaru, který si tyto hesla ukládá v cloudu a kdykoliv na požádání a po zadání hlavního hesla (tzv. master password) vám je sdělí. Mezi absolutní špičku a i námi doporučované programy patřil password manager LastPass.

Podle vyjádření jeho šéfa ale jejich interní síť před několika dny čelila hackerskému úniku, při kterém byla pravděpodobně odcizena nějaká data. Ta jsou ale velmi dobře šifrována, takže je jejich odhalení prakticky nemožné. I přesto ale šéf společnosti Joe Siegrist doporučuje změnu hlavního hesla, především pokud ho máte jednodušší, nebo jste ho použili k přihlášení na jiných internetových službách. Doporučuje také aktivaci dvoufaktorové autentizace. Podrobnosti o celé události najdete na webu společnosti na adrese https://blog.lastpass.com/cs/2015/06/lastpass-security-notice.html/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení