Menu

Lemuři a hulmani sledují 4K TV

12.12.2015 16:54 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Lemuři a hulmani sledují 4K TV

Lemuři a hulmani sledují 4K TV | foto: CHIP

Jako součást svého návratu do divoké přírody sledují lemuři a hulmani realistický obraz televizorů Sony BRAVIA. Ten dává zvířatům nahlédnout do jejich nového domova, který je čeká díky programu Back to the Wild.

Rezervace Port Lympne Reserve v anglickém hrabství Kent nechala do svých výběhů pro lemury a hulmany nainstalovat 4K Ultra HD televizory Sony BRAVIA X90C. Tento experiment je součástí celosvětového programu záchrany volně žijících živočišných druhů Back to the Wild. Díky němu mohou primáti sledovat v televizi své přirozené prostředí na Jávě a Madagaskaru a seznámit se tak se svým možným budoucím domovem.

Simon Jeffery, Animal Manager, Port Lympne Reserve, k tomu uvedl: „V Port Lympne neustále hledáme nové způsoby, jak zvířata stimulovat a ozvláštnit jejich pobyt zde. Používáme k tomu celou řadu metod, aby si udržela svoji přirozenou zvídavost a zůstala zdravá. Někdy s nimi pracujeme pomocí vůní a chutí nebo jim nainstalujeme prolézačky, přineseme nové hračky – ale tentokrát jsme chtěli zkusit něco jiného: zjistit, zda by je zajímal jejich přirozený habitat v divoké přírodě.

Simon Jeffery dodává: „Od roku 2012 jsme zpět do chráněných lesů na Jávě vrátili několik skupin hulmanů, gibonů a také hulmana sundského z rezervace Port Lympne Reserve a z našeho sesterského parku Howletts Wild Animal Park. Plán je takový, že tato konkrétní skupina hulmanů bude navrácena do přírody v roce 2016. Přestože již delší dobu úzce spolupracujeme s místními obyvateli Madagaskaru, zatím jsme do přírody tohoto jedinečného ostrova nevrátili žádné lemury narozené v zajetí. Naše průzkumy a terénní příprava byla velmi úspěšná a jsme nesmírně rádi, že můžeme začít uvažovat o možnosti návratu lemurů zpět do divoké přírody, kam patří.“

Rezervace Port Lympne Reserve, která je součástí The Aspinall Foundation, aktivně chrání vzácné a ohrožené druhy zvířat a, kdykoliv je to možné, navrací je do chráněných oblastí v divoké přírodě. Port Lympne je aktivním členem celosvětových výměnných a chovatelských programů a má na svém kontě celou řadu chovatelských úspěchů. 

Program návratu zvířat do divoké přírody zahrnuje také část věnovanou přípravě příslušné infrastruktury: v terénu jsou nasazeny týmy, které monitorují situaci před a po vypuštění zvířat, jsou vybudovány aklimatizační výběhy, aby si zvířata mohla zvyknout na svůj nový domov. Samozřejmostí je také postupný přechod na jiný typ stravy. Na celý proces dohlížejí veterináři a ošetřovatelé, aby byl jeho průběh co nejhladší.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení