Menu

Lenovo A5000: smartphone s dlouhou výrdží

07.04.2015 16:14 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Lenovo A5000: smartphone s dlouhou výrdží

Lenovo A5000: smartphone s dlouhou výrdží | foto: CHIP

Společnost Lenovo představila nový 5“ smartphone Lenovo A5000. Podle výrobce vydrží až tři dny na jedno nabití a navíc nabízí zvýšenou odolnost proti poškrábání a vodě. 

lenovo-a5000-bily-a-nahled

Srdcem nového smartphonu Lenovo A5000 je čtyřjádrový procesor MediaTek MT6582 s 1 GB operační paměti. Nabídne také 8 GB paměti pro uživatelská data, kterou lze rozšířit pomocí microSD karty. Tato novinka dále nabízí 5palcový IPS displej s rozlišením 1280×720. I přesto, že je tento telefon opatřen 5palcovým displejem, váží jen 160 gramů a vydrží až tři dny na jedno nabití. Smartphone je totiž vybaven baterií s velkou kapacitou 4000 mAh a funkcí rychlého nabíjení.

lenovo-a5000-cerny-nahled

Inovovaný povrch smartphonu byl ošetřen nanomateriálem, který chrání telefon proti škrábancům, odolá i nárazům a případnému polití tekutinou. Na zadní straně je 8MPx fotoaparát s automatickým ostřením a přední 2MPx pro konferenční hovory a selfie. Možnosti konektivity mimo jiné zahrnují podporu A-GPS. Telefon je dodáván společně s navigací Route 66 Navi včetně mapových podkladů.

Lenovo A5000 je vybaven řadou předinstalovaných aplikací Lenovo DOit, které se starají o zabezpečení uživatelských dat, zálohování kontaktů, SMS zpráv, výpisů volání a také jednoduché sdílení dat. Jedná se o aplikace Security, SYNCit a SHARE.

Smartphone Lenovo A5000 je u nás dostupný za cenu od 4 499 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení