Menu

Lenovo představuje ultrabook a hybridní notebook

09.01.2012 13:38 | Redakce Chip + Přidat komentář
Lenovo představuje ultrabook a hybridní notebook

Lenovo představuje ultrabook a hybridní notebook | foto: CHIP

Lenovo představilo hybridní notebook ThinkPad X1 a ultrabook určený hlavně pro korporátní zákazníky. Hybridní notebook X1 má díky režimu Instant Media vydržet na baterie až 10 hodin. V režimu Instant Media se bude chovat jako chytrý telefon či tablet.

Režim Instant Media – dvojnásobná výdrž baterie

ThinkPad X1 Hybrid má dvojnásobnou výdrž baterie díky svému spořícímu režimu Instant Media (IMM). IMM je vybavený dvoujádrovým procesorem Qualcomm, až 16 GB operační paměti a vlastním operačním systémem založeném na Linuxu. Pokud chtějí uživatelé přejít z Windows do IMM, jednoduše kliknou na ikonu na pracovní ploše. Díky IMM funguje notebook podobně jako chytrý telefon, zůstává zapnutý a vyžaduje méně časté nabíjení.

Pomocí IMM mohou uživatelé sledovat video, prohlížet fotografie, poslouchat hudbu a prohlížet web a zároveň zachovat cennou kapacitu baterie. Hybridní notebook ThinkPad X1 disponuje také technologií RapidCharge, která nabije baterii až na 80 procent za pouhých 30 minut.

 

To nejlepší z ThinkPad X1

13,3palcový ThinkPad X1 Hybrid s tloušťkou méně než 1,5 cm a hmotností méně než 1,8 kg se vyznačuje velkým výkonem. Výkon procesoru byl ve srovnání s předchozími 13palcovými notebooky Lenovo zdvojnásoben a grafický výkon je dokonce čtyřnásobný. Hybrid je vybaven nejnovějšími procesory Intel Core i3, i5 a i7 a operačním systémem Windows 7.

Přestože je ThinkPad X1 Hybrid crossover PC, zůstává stále především notebookem business třídy se všemi příslušnými funkcemi, jako je volitelné mobilní širokopásmové připojení, displej s vysokým rozlišením, Corning Gorilla Glass a webová kamera s vysokým rozlišením a mikrofonem pro video a hlasové volání. Má také robustní zabezpečení skládající se z technologie Intel vPro, šifrovaného pevného disku s podporou vzdálené správy a čtečky otisků prstů. Multimediální obsah v systému Windows a IMM na ThinkPadu X1 Hybrid nejen dobře vypadá, ale i dobře zní. Notebook je vybaven zvukem Dolby Home Theater v4, HDMI výstupem a technologií Intel Wireless Display pro bezdrátové připojení a streamování 1080p videa do televizoru nebo projektoru.

 

Ultrabook pro business

První businessový ultrabook společnosti Lenovo - ThinkPad T430u - poskytuje firemním uživatelům stejně tenký a lehký design, který nacházejí u ultrabooků určených pro koncové spotřebitele, ovšem bez omezení výkonu.

Stylový ultrabook ThinkPad T430u si propůjčuje některé prvky, které se obvykle nacházejí u prémiových notebooků, jako je matný povrch, který je jemný na dotek, a hliníkové horní víko, které doplňuje jeho subtilní, méně než 2 cm tenké a méně než 1,8 kg vážící šasi. Nechává také vyniknout nové moderní ostrůvkové klávesnici.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení