Menu

Lenovo ThinkPad Helix

28.05.2013 12:40 | Redakce Chip + Přidat komentář
Lenovo ThinkPad Helix

Lenovo ThinkPad Helix | foto: CHIP

Lenovo uvádí na trh nový model ultrabooku s vyjímatelným a otočným displejem, který lze používat jak jako klasický notebook, tak jako tablet. Pracuje s Windows 8 a obsahuje třetí generaci procesorů Intel Core i. V kombinaci se základnou v podobě klávesnice má podle výrobce vydržet až 16 hodin provozu.

 

 

 

Jak už to u tabletů s odnímatelnou základnou s klávesnicí a druhým akumulátorem chodí, nejdůležitější komponenty jako je procesor, pevný disk, paměti a základní deska jsou ukryty v displejové části. Ta má v případě Helixu 11,6“ IPS panel s Full HD rozlišením a včetně tříčlánkového akumulátoru váží 835 gramů. V kombinaci s klávesnicí obsahující další, tentokrát čtyřčlánkový akumulátor, pak celý komplet ultrabooku váží cca 1,7 kg. Samotný tablet má rozměry 296,1 x 187,3 x 11,6 mm, základna pak měří 296,1 x 187,3 x 20,4 mm. Na tabletové části najdeme jeden port USB 2.0, miniDisplayPort a slot pro vložení datové SIM karty. Na základně je pak kromě miniDisplayPortu ještě jeden USB konektor, tentokrát standardu USB 3.0. Tabletovou část lze oddělit od klávesnice a používat ji jako samostatný tablet, ale lze ji i vyjmout a otočit o 180°, takže z ultrabooku se stane praktické prezentační zařízení. ThinkPad Helix patří k nejdražším zařízením na trhu. S procesorem Core i5-3427U, 4GB RAM a 256GB SSD diskem se prodává za cca 53 000 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení