Menu

Lenovo uvádí šest nových notebooků ThinkPad

30.03.2011 17:52 | Redakce Chip + Přidat komentář
Lenovo uvádí šest nových notebooků ThinkPad

Lenovo uvádí šest nových notebooků ThinkPad | foto: CHIP

Lenovo uvádí šest nových notebooků ThinkPad - T420s, T420, T520, L420, L520 a mobilní pracovní stanici W520. Nové notebooky využívají technologie, jako například druhou generaci procesorů Intel Core. Několik zajímavých novinek přidala i společnost Lenovo. Jedná se o úsporu energie při běhu na baterii, vylepšení možností bezdrátového připojení a myšleno bylo i na videokonference.

Nové modely obsahují řadu technologií pro vyšší výkon, delší výdrž při práci na baterie a větší mobilitu. Jde především o druhou generaci procesorů Intel Core i (až QuadCore Extreme v případě W520). Modely T420s a W520 také nabídnou USB 3.0 pro rychlý přenos dat. Pracovní stanice W520 je také vybavena kalibrátorem barev, podporou Raid 0 a 1 a splňuje certifikace dodavatelů softwaru včetně Catia, Autodesk a Autocad.
Uživatelé mohou získat s volitelnou grafickou kartou NVIDIA s technologií Optimus u řady T a W úspornou i výkonnou rafiku - technologie Optimus poskytuje požadovaný výkon a zároveň šetří baterii.
Notebooky ThinkPad s certifikací Lenovo Enhanced Experience 2.0 s funkcí Rapid Boot poskytují rychlé spuštění a vypnutí díky vlastní odladěné kombinaci BIOSu a ovladačů. Vybrané modely s Rapid Drive používají k dosažení spuštění systému pod 10 sekund a k dvojnásobně rychlejšímu otevírání aplikací kombinaci SSD a pevného disku.

Celý den provozu na baterie s technologií Dual Mode Plus
 Díky technologii správy baterií Dual Mode si mohou uživatelé vybrat dle své preference: maximální životnost baterie nebo co nejdelší běh na jedno nabití. Po připojení tenké přídavné baterie pod notebook T420 vydrží běžet bez připojení k síti až 30 hodin.
S funkcí Instant Resume může notebook pokračovat ve stávajícím připojení k internetu i během režimu spánku nebo dokonce i s uzavřeným víkem. Uživatelé tak mohou navázat na rozdělanou práci bez zdržování, kterým může být například nutnost znovu zadávat hesla k
Nové notebooky webovou kameru pracující s rozlišením 720p, „bezhlučnou klávesnici“ s technologií potlačení hluku a displej ve formátu 16:9.
Nové ThinkPady řady T, L a W budou k dispozici v České republice v průběhu dubna. Orientační maloobchodní ceny bez DPH začínají u T420s na 27 400 Kč, u T420 na 20 800 Kč, u T520 na 21 100 Kč, u L420 a L520 na 15 300 Kč a u W520 na 55 900 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení