Menu

Levnější SSD disky Intel

16.03.2010 11:47 | Redakce Chip + Přidat komentář
Levnější SSD disky Intel

Levnější SSD disky Intel | foto: CHIP

SSD disky nabízejí řadu výhod: vysokou rychlost přenosu dat, rychlé přístupové doby, nízkou hmotnost, vysokou odolnost proti otřesům, nízkou hlučnost atd atd. Mají však také jednu zásadní nevýhodu, kterou je zatím příliš vysoká cena. Intel přichází na trh s SSD disky, které by svou cenou mohly oslovit i běžné uživatele.

Nový disk Intel X25-V Value SATA SSD se bude zpočátku prodávat s kapacitou jen 40 GB, ale jeho cena je ve velkých dodávkách nastavena na rozumných 125 USD (tedy pokud bychom se opravdu drželi oficiálního kurzu, což ale v oblasti počítačového hardwaru neplatí, vyšel by disk na méně než na 2500 Kč). Z nižší kapacity vyplývá, že tento SSD disk bude určen pouze do nejlevnějších notebooků, nebo jako systémový disk pro stolní počítač (v kombinaci s klasickým magnetickým pevným diskem o kapacitě stovek GB). Intel X25-V je vybaven 40GB 34nm NAND flash pamětí, která dokáže uchovat data i při vypnutém přívodu proudu. Podrobnosti o technických specifikacích zatím výrobce nezveřejnil, ale disk jsme si již objednali na test, takže doufáme, že vás s jeho výsledky budeme moci co nejdříve seznámit.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení