Menu

LG kupuje od HP webOS

26.02.2013 00:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
LG kupuje od HP webOS

LG kupuje od HP webOS | foto: CHIP

Společnosti HP oznámila, že prodá operační systém webOS, který získala v roce 2010 akvizicí Palmu, jihokorejské společnosti LG.

Součástí dohody je odkoupení zdrojových kódů operačního systému webOS a souvisejících patentů. Do LG přejde i tým vývojářů, pracujících na projektu webOS. HP si naopak ponechá všechny technologie a patenty související s cloudovými službami webOS. LG spolupracovalo s HP na vývoji webOS již delší dobu, nyní jej plánuje využít ve svých chytrých televizích s připojením k internetu.

Společnost HP zaplatila v roce 2010 za Palm plných 1,2 miliardy dolarů, cenu, za kterou nyní prodává webOS LG, však odmítla zveřejnit. V roce 2011 představilo HP vlastní tablet s tímto operačním systémem, který se ovšem, možná i pro svou vysokou cenu, nesetkal s velkým zájmem zákazníků. V roce 2012 pak HP otevřelo zdrojový kód webOS firmám a vývojářům, kteří by měli zájem jej využít v mobilních telefonech.

Ve svých tabletech nyní HP vsází na operační systémy Windows 8 a Android.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení