Menu

LibreOffice ve verzi 6.1

08.08.2018 12:46 | Pavel Trousil + Přidat komentář
LibreOffice ve verzi 6.1

LibreOffice ve verzi 6.1 | foto: CHIP

The Document Foundation oznámila vydání kancelářského balíku LibreOffice 6.1. V tomto vydání je řada novinek a vylepšení.

Mezi novinky patří například nový motiv ikon Colibre připravený podle pravidel Microsoftu. Přepracované také bylo zacházení s obrázky, jež je výrazně rychlejší díky novému způsobu jejich spravování a upravenému postupu jak s nimi nakládat. Určité výhody se projevují také při načítání dokumentů v proprietárních formátech Microsoftu.

newiconstyles-nahled

Znatelné vylepšení zaznamenaly i všechny moduly LibreOffice Online. Díky změnám uživatelského rozhraní jsou hezčí a podobnější desktopové verzi. Pokročilejší je exportní filtr do formátu EPUB, a to co se týče odkazů, tabulek, obrázků, vkládání písem a zobrazení poznámek pod čarou, navíc s dalšími možnostmi týkajícími se metadat.

impress2-screenshot-nahled

Novinky v LibreOffice 6.1 vytvořila početná komunita těch, kdo přispívají do zdrojového kódu: 72 % commitů pochází od vývojářů zaměstnaných společnostmi, jež jsou členy Advisor Boardu (poradní orgán The Document Foundation), mimo jiné jde o firmy Collabora, Red Hat a CIB, a dalšími organizacemi jako SIL a Pardus. Autory dalších 28 % jsou jednotliví dobrovolníci.

writer3-nahled

LibreOffice 6.1 můžete ihned stáhnout zde. Minimálními požadavky jsou u proprietárních operačních systémů verze Microsoft Windows 7 SP1 a Apple macOS 10.9.

calc1-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení