Menu

Logy a příkazy tiskárny

09.09.2016 15:51 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Logy a příkazy tiskárny

Logy a příkazy tiskárny | foto: CHIP

V historii tiskárny si můžete zjistit, které dokumenty jste v poslední době vytiskli.

Historii eviduje jak systém Windows, tak vlastní tiskárna, avšak za předpokladu, že jste předem aktivovali příslušné funkce a vaše tiskárna historii podporuje. Ve Windows otevřete v Ovládacích panelech část nazvanou »Zobrazit zařízení a tiskárny«. Klikněte pravým tlačítkem myši na tiskárnu, u které chcete aktivovat logování, a z kontextové nabídky vyberte »Vlastnosti tiskárny«. Poté klikněte na záložku »Upřesnit«, kde v dolní části okna najdete volbu »Nemazat vytištěné dokumenty«, kterou zaškrtněte. Pokud už tato volba zaškrtnutá je, systém Windows už si udržuje přehled o vytištěných dokumentech. Nové nastavení potvrďte pomocí tlačítka »OK«. Získáte tak přístup k tiskovým úlohám, které jsou umístěny v adresáři »C:WINDOWSsystem32spoolPRINTERS«. Tiskové úlohy jsou uloženy v souborech ve formátu SHD nebo SPL. Můžete se na ně podívat pomocí speciálního nástroje – prohlížeče, který se jmenuje SplViewer.

Některé tiskárny si samy udržují přehled o tom, co vytiskly, a do historie tisku se můžete podívat většinou přes nabídku tiskárny. V závislosti na modelu najdete tuto možnost většinou v administrátorském nastavení. Pokud si chcete historii zaznamenávat, najdete většinou v nabídce tiskárny volbu »Log print«, kterou logování aktivujete. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení