Menu
CHIP Speedtest

Mají už více než miliardu uživatelů: Fotky Google dostávají nový design a řadu inovací

30.06.2020 17:30 | Jiří Palyza
Mají už více než miliardu uživatelů: Fotky Google dostávají nový design a řadu inovací

Fotky Google jsou jednou z nejpoužívanějších aplikací pro správu obrázků na smartphonu a je to i díky jejím výkonným funkcím. Nyní je k dispozici rozsáhlá aktualizace, která nabízí slušivý redesign, přepracované ikony a různé další nové funkce.

Díky vlastní aplikaci Fotky Google nabízí Google už pět let možnost správy obrázků a videí na smartphonech s Androidem, iPhonech a iPadech. Podle vlastích informací má aplikace nyní už více než jednu miliardu uživatelů. Není se čemu divit: aplikace nabízí četné možnosti zálohování a katalogizace obrázků a nabízí uživatelům bezplatné cloudové úložiště pro všechny fotografie ať mají datovou kapacitu 5 nebo 500 GB.

Oblíbená aplikace pro fotografie byla kompletně přepracována na verzi 5.0 a nabízí nový design a ikony, a celou řadu dalších funkcí, ke kterým patří nová navigace a možnost zobrazovat fotografie na mapě světa.

Stáhněte si: Fotky Google

googlefotos-logo

Fotky Google – Android App 5.0

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Prostřednictvím aplikace „Fotky Google“ nabízí Google centrální místo pro všechny vaše fotografie a videa, přináší neomezený úložný prostor a ideální propojení s účtem Google.

Stáhněte si

Fotky Google: správa obrázků, katalogizace a prohlížení na mapě

googlefotos1

Aplikace Fotky Google je nyní rozdělena do tří různých oblastí a ke všem se dostanete prostřednictvím navigace ve spodní části obrazovky.

To první, čeho si všimnete po aktualizaci aplikace, je nová navigace rozdělená do tří oblastí. Středobod nové aplikace se nachází na kartě Hledat – najdete ji také uprostřed nabídky. Podle Google je spolu s rostoucím objemem galerie obrázků stále důležitější mít možnost co nejrychleji vyhledávat podle místa, události a lidí. Je k dispozici i nová mapa fotografií, na které se zobrazí, kde jste si své obrázky pořídili.

Nabídka obsahuje také oblasti Fotografie a Fotogalerie. Tam jsou nyní vaše snímky zobrazeny ve větší velikosti s menší mezerou mezi jednotlivými dlaždicemi, a videa jsou přehrávána automaticky. Fotogalerie obsahuje fotoalba, oblíbené obrázky, koš a také "tiskárnu", kterou lze použít pokud byste si chtěli fotky vytisknout.

Na nové mapě s vyhledáváním najdete už zmíněnou interaktivní mapu s fotografiemi. Zde si můžete prohlédnout fotografie z prázdnin a výletů po celém světě s uvedením data pořízení. Kromě toho byl rozšířen i režim Vzpomínek a nyní je možné si je prohlížet v zobrazení příběhu, podobně jak to známe z Instagramu nebo Snapchatu.

Fotky Google jsou ještě lepší

Aplikace Fotky Google s miliardou uživatelů jsou rozšířenou aplikací nejen pro platformu Android, ale také na zařízeních iPhone a iPad. Díky novému designu, navigaci a dalším funkcím je aplikace nyní přehlednější a pohodlnější.

mohlo by vás také zajímat: uživatelé androidu pozor – tyto aplikace je dobré hned vymazat


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení