Menu

Malware pro Android maskovaný jako update od Google

24.08.2016 12:40 | Karel Kovar + Přidat komentář
Malware pro Android maskovaný jako update od Google

Malware pro Android maskovaný jako update od Google | foto: CHIP

Nový trojský kůň Marcher ohrožuje mobilní zařízení s operačním systémem Android. Marcher se maskuje jako nový firmware přímo od Google.

Počítačoví hackeři zaměření na mobilní ařízení začínají používat novou techniku: po internetem se začíná šířit e-mail se tváří jako oficiální varování od Googlu. Ten uživateli tvrdí, že v jeho mobilním zařízení je několik kritických zranitelností – ve skutečnosti se snaží jen uživatele Androidu vystrašit, že systém na jejich zařízení může prozradit jejich soukromá data. Aby jste tyto zranitelnosti opravili, musíte si nainstalovat bezpečností záplaty. Nainstalované software ale po nainstalování nejprve požádá o administrátorská práva a poté se na pozadí snaží získat citlivá data: přihlašovací údaje do bankovnictví a sociálních sítí, Gmailu… V současnosti se Marcher šíří nejvíce ve Francii, Rusku, Spojených Státech a Velké Británii. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení