Menu

Malý domácí společník Zenbo

02.06.2016 15:33 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Malý domácí společník Zenbo

Malý domácí společník Zenbo | foto: CHIP

Asus Zenbo je domácí robot určený pro zábavu nebo pomoc v rodině. Dokáže se nezávisle pohybovat a rozumí hlasovým příkazům. 

Společnost Asus představila na výstavě Computex 2016 malého domácího robota Zenbo. Zastane například roli asistenta seniora, kterému aktivně připomene důležité informace (lékařské prohlídky, braní léků podle rozvrhu nebo jakékoli jiné události), dokáže monitorovat pády člověka a upozorní ně další členy rodiny notifikací ve smartphonu. Pomocí vestavěné kamery pak mohou příbuzní vizuálně seniora zkontrolovat a zajistit odpovídající pomoc.

Zenbo dokáže na základě hlasových příkazů provádět videohovory, využívat sociální sítě, nakupovat a streamovat filmy. Může být i společníkem dětí a učit je pomocí interaktivních příběhů nebo her.  Díky stereo reproduktorům umí přehrávat i hudbu a tancovat. Další co zvládne je ovládání chytrých spotřebičů v domácnosti, jako jsou světla, televizory nebo klimatizace. Tento malý robot pomůže i v kuchyni – dokáže číst recepty, sloužit jako časovač. Když není v domácnosti nikdo přítomen, Zenbo zastane funkci dálkově ovládané kamery, která je přístupná přes chytrý telefon. Asus zpřístupnil vývojářský program pro evoluci robotického ekosystému, který vylepší funkčnost robota.  Zájemci najdou více informací na webu zenbo.asus.com.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení