Menu

Malý smartphone Acer za 2 990 Kč

21.03.2014 16:27 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Malý smartphone Acer za 2 990 Kč

Malý smartphone Acer za 2 990 Kč | foto: CHIP

Acer vstupuje v ČR na trh smartphonů. Kromě dvou větších modelů Liquid Z5 a E3 nabízí i menší a cenově dostupný model Liquid Z4, který má 4“ displej, dvoujádrový procesor a bude se prodávat za 2 990 Kč i s daní.

liquid-z4-02-nahled

Kompaktní smartphone Acer Liquid Z4 se 4" displejem je určen pro ty, kteří nechtějí dát za telefon příliš peněz, a přesto chtějí fotografovat, rádi surfují na internetu a používají sociální média. Liquid Z4 váží jen 130 gramů a se svými kompaktními rozměry a tloušťkou 9,7 mm se snadno vejde jak do ruky uživatele, tak do jeho kapsy.

Přední reproduktor byl vylepšen technologií DTS Sound. Tlačítko AcerRAPID funguje jako osobní tlačítko a přináší při ovládání telefonu pouze jednou rukou více možností. Umožňuje uživatelům telefon odemknout či probudit, aktivovat fotoaparát, spustit vybrané aplikace z výchozí obrazovky nebo přijmout telefonní hovor.

V malém těle s lesklým a hedvábným povrchem se ukrývá dvoujádrový procesor s taktem 1,30 GHz a 512 MB paměti, interní úložiště s kapacitou 4 GB (možno rozšířit pomocí microSD), Wi-Fi, integrovaná GPS nebo také 5MPx fotoaparát s LED bleskem a automatickým ostřením. Vše přitom zastřešuje operační systém Android 4.2.2.

Model Liquid Z4 nabízí čtyři rozdílné profily „Quick Mode“ pro různé typy a věkové skupiny uživatelů. Režim Basic je určen pro mladé lidi, kteří mají omezeno volání a posílání zpráv. Režim Easy nabízí zprávy, rádio, počasí, zvětšení obrazu a rychlé vytáčení kontaktů. Režim Classic nabízí všechny hlavní funkce v jednoduchém a organizovaném uspořádání pro uživatele, kteří mají smartphone poprvé a Režim Keypad je určen pro uživatele, kteří primárně používají hlas a potřebují mít ihned k dispozici klávesnici.

liquid-z4-03-nahled

Liquid Z4 také nabízí nové uživatelské rozraní Liquid UI. Uživatelské rozhraní AcerFloat umožňuje nechat otevřená okna s aplikacemi, takže uživatelé mohou dělat více věcí najednou, aniž by museli pro práci v jiné aplikaci z té původní vyskočit. Stiskem klávesy Float Apps se aplikace zmenší a zprůhlední, následně s ní lze volně pohybovat po obrazovce a může se vzájemně překrývat s jinými aplikacemi. Díky tomu je snadné k aplikacím přistupovat i mezi nimi snadno přepínat. Jde například o aplikace, jako je fotoaparát, kalkulačka nebo stopky. Notifikace Float Caller zajišťuje, že práci uživatele nepřeruší příchozí volání, které by jinak zabralo celou obrazovku. Při příchozím hovoru se vyvolá jen malé okno Float Caller, ve kterém si může uživatel vybrat, zda chce hovor přijmout nebo odpovědět rychlou textovou zprávou.

Smartphony Acer také podporují službu AcerCloud, která slouží pro sdílení souborů i jako řešení pro správu multimédií. Umožňuje uživatelům snadné vyhledávání, přehrávání a sdílení vlastních multimediálních i datových souborů napříč vícero zařízeními. Z připojených zařízení je také možné zálohovat fotky. AcerCloud zjednodušuje správu digitálních dat napříč zařízeními, a to bez ohledu na platformu. U nových produktů Acer je k dispozici zdarma.

Acer Liquid Z4 bude k dispozici od dubna za doporučenou koncovou cenu 2 990 Kč včetně daně. K dispozici bude ve dvou barevných provedeních: v bílém (Essential White) a černém (Titanic Black).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení